تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 30
کد خبر: ۲۱۲۶۲

اصفهان در انتظار نزولات آسمانی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به جو آرام کشور تا ظهر دوشنبه(۱۱ بهمن‌ماه) ازورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب کشور طی بعد از ظهر همین روز خبر داد.
اصفهان در انتظار نزولات آسمانی

به گزارش تلنگر، صادق ضیاییان اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا ظهر دوشنبه (۱۱بهمن) جوی آرام در کشور خواهیم داشت و از بعدازظهر دوشنبه (۱۱بهمن) سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور و در استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد سبب ابرناکی و بارش باران و در مناطق مرتفع و سردسیر زاگرس مرکزی موجب بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت می‌شود.


وی افزود: این سامانه سه شنبه (۱۲بهمن) در مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز، شمال شرق برخی نقاط شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز سبب بارش می‌شود و شدت بارش این سامانه در شمال و شرق خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد ، شمال فارس و نوارغربی اصفهان است.


به گفته ضیاییان چهارشنبه (۱۳بهمن) در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده دور از انتظار نیست و پنجشنبه (۱۴بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است.شاید برایتان جذاب باشد:وی با اشاره به وزش باد در برخی مناطق کشور اظهارکرد: دوشنبه (۱۱بهمن‌) در جنوب غرب و از سه شنبه تا پنجشنبه (۱۲ تا ۱۴بهمن‌) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۱بهمن) صاف و گاهی وزش باد و از بعد از ظهر به‌تدریج ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و در سه‌شنبه (۱۲بهمن) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


ضیاییان افزود : امروز(۱۰بهمن) زنجان و سنندج و همدان با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد و فردا (۱۱بهمن) زنجان و سنندج با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می‌گیرند و امروز و فردا (۱۰ و۱۱بهمن‌) بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان است.


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی