تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 31
کد خبر: ۲۱۲۸۵

شباهت علائم امیکرون و آنفولانزا

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: علائم سویه‌ی امیکرون ویروس کرونا به هیچ وجه شبیه سرماخوردگی نبوده و کاملا شبیه به آنفلوانزا است.
شباهت علائم امیکرون و آنفولانزا

به گزارش تلنگر، دکتر سید مهدی حقدوست با بیان اینکه علائم سویه امیکرون با سویه دلتای کرونا تفاوت زیادی دارد، اظهار کرد: در سویه دلتای ویروس کرونا فرد مبتلا ابتدا تب کرده و در اوایل بد حال شده، سپس در میانه حال او بهتر شده اما در روزهای نهم و دهم دوره‌ی بیماری نیز حال او بدتر می‌شود.


وی ادامه داد: در سویه‌ی امیکرون علایم آن به شکل ویروس آنفلوانزا شروع می‌شود و با سرماخوردگی تفاوت بسیاری دارد.


حقدوست در تشریح علائم سویه امیکرون، افزود: در سرماخوردگی آب ریزش بینی و عطسه فراوان است اما امیکرون به شکل تک عطسه، آبریزش بینی، سردرد شدید، درد اندام‌ها، بی‌حالی، تعریق بسیار شدید در حد خیس شدن بالش و سرفه‌ی کمتر خود را نشان می‌دهد.شاید برایتان جذاب باشد:


وی همچنین افزود: درگیری ریوی در سویه امیکرون نسبت به سویه دلتا بسیار کمتر است اما افرادی که تاکنون هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند، احتمال درگیری ریوی دارند، البته حتی در میان افرادی که واکسینه شده‌اند نیز احتمال درگیری ریوی وجود دارد اما کمتر از افراد واکسینه نشده است.


این متخصص بیماری‌های عفونی داخلی گفت: سویه امیکرون، شیوع بسیار بالایی داشته و به شدت در حال گسترش است.


وی افزود: در اوایل پیک ششم کرونا هستیم و به سرعت به سمت قله پیشروی می‌کنیم و در روزهای آینده شاهد افزایش مبتلایان خواهیم بود. 


حقدوست تاکید کرد: استفاده از ماسک، افزایش فاصله از یک دیگر به اندازه‌ی یک متر، عدم حضور در تجمعات و مهمانی‌ها و به‌ویژه تزریق تمامی دزهای واکسن کرونا در پیشگیری از مبتلا شدن به سویه امیکرون بسیار تأثیرگذار است.


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی