تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 February 05
کد خبر: ۲۱۳۲۰

پیش‌بینی قیمت دلار در دور آخر مذاکرات!

قیمت دلار در هفته گذشته، کانال ۲۸ هزار تومان را از دست داد و وارد کانال ۲۷ هزار تومانی شد.شنیده ها حاکی از آن است که این دور از مذاکرات وین، آخرین دور مذاکرات است پس باید انتظار تغییرات خاصی در بازار ارز داشت.
پیش‌بینی قیمت دلار در دور آخر مذاکرات!

به گزارش تلنگر، قیمت دلار بازار آزاد در 2 روز ۱۴ و ۱۵ بهمن نسبت به روز چهارشنبه تغییرات زیادی نداشته و در محدوده ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.


روز سه شنبه قیمت دلار آزاد حرکت نزولی خود را آغاز کرد و به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. دیروز نیز این حرکت نزولی ادامه‌دار بود و دلار به ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان رسید.


بر اساس اعلام کانون صرافان دلار در صرافی‌ها، ۲۴ هزار و ۹۸۹ تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۲۹۲تومان برای فروش قیمت ثبت شد و حدود ۱۰۰ تومان افزایش را نشان می‌دهد.


دیروز دلار در صرافی‌ها، ۲۴ هزار و ۸۸۳ تومان برای خرید و ۲۵ هزار و ۱۹۶ تومان برای فروش به ثبت رسید.


در صرافی ملی نیز دلار با حدود ۱۰۰تومان افزایش، به ۲۵ هزار و ۱۶۲ تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۱۹۲تومان برای خرید رسیده است. در هفته گذشته دلار تحت تاثیر اخبار مربوط به توافق کاهشی بود ولی آخرین روز هفته را تقریبا بدون هیچ تغییری پشت سر گذاشت.


پیش‌بینی قیمت دلار هفته سوم بهمن

تحلیلگران معتقدند دور بعدی مذاکرات وین، دور آخر و نهایی است. اگر روند مذاکرات هسته‌ای مثبت باشد و ایران و آمریکا بتوانند به توافق برسند، می‌توان امیدوار بود که روند قیمت دلار در بازار نزولی است و باید منتظر کاهش قیمت دلار باشیم.


از ابتدای هفته جاری، روند کاهش قیمت دلار آغاز شد و دلار کانال ۲۸ هزار تومانی را از دست داد و وارد کانال ۲۷ هزار تومان شد. اگرچه نتوانست کانال ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی را بشکند و به پایین‌تر از این رقم برسد.


قیمت دلار در هفته آینده در محدوده ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان است.


قیمت دلار تحت تاثیر مذاکرات روند نزولی دارد اما نمی‌توان به کاهش چشمگیر قیمت دلار امید داشت. احتمالا متوسط قیمت دلار در سال جاری ۲۶ هزار تومان باشد. اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت دلار روند نزولی زیادی داشته باشد.


انتهای خبر//
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی