تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 February 08
کد خبر: ۲۱۳۴۸

بیماران امیکرونی چند روز قرنطینه شوند؟

سویه امیکرون نسبت به سویه دلتا با درگیری کمنر ریه ظاهر می‌شود اما این بیماری را نباید ساده در نظر گرفت و افراد مبتلا باید چند روزی را در قرنطینه خانگی سپری کنند.
بیماران امیکرونی چند روز قرنطینه شوند؟

به گزارش تلنگر، فرهاد عباسی افزود: سویه اُمیکرون، یکی از ویژگی های آن قابلیت سرایت بالاست و علائمی شبیه سرماخوردگی متوسط تا شدید دارد و علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد، عطسه، آبریزش، خستگی، ضعف، کوفتگی و بدن درد دارد.


عباسی ادامه داد: در برخی افراد ممکن است تنها یک یا دو علائم ظاهر شود و خفیف باشد و در برخی افراد ممکن است همه علائم به صورت شدیدتر ظاهر شود.


وی اظهار کرد: در این سویه، درگیری ریه کمتر است و تظاهرات بالینی بیشتر در قسمت فوقانی دستگاه تنفسی است.


شاید برایتان جذاب باشد:


فرهاد عباسی در ادامه گفت: این سویه نسبت به سویه های قبلی مدت بیشتری روی سطوح باقی می‌ماند اما کماکان شیوه اصلی انتقال، تنفسی است. 


متخصص بیماری های عفونی افزود: مهمترین مساله این است که سویه اُمیکرون جدی گرفته شود و تصور نشود که یک سرماخوردگی معمول است و مرتفع می‌شود.


وی تصریح کرد: توصیه می‌کنیم افرادی که مبتلا می‌شوند به پزشک مراجعه کنند و مورد بررسی قرار بگیرند و اطمینان حاصل شود که علائم تهدید کننده درگیری در آنان وجود ندارد.


عباسی افزود: هر سرماخوردگی در حال حاضر اُمیکرون است؛ این قضیه باید جدی انگاشته شده و بی توجهی می‌تواند مشکل ساز شود.


وی گفت: افرادی که مبتلا می‌شوند بعد ۵ روز با ماسک می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌ها در محل کارشان حاضر شوند به همین دلیل ما مرخصی ها را ۵ تا ۷ روز برای بیماران لحاظ می‌کنیم مگر اینکه شرایط خاص داشته باشد و بستری شود یا بیماری سخت داشته باشد، ولی به‌صورت کلی ۵ روز قرنطینه برای آن کفایت می‌کند.انتهای خبر//
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی