تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 February 13
کد خبر: ۲۱۳۷۸

چرا فایل صوتی دو مقام نظامی فاش شد؟

فعال سیاسی اصولگرا گفت: فایل صوتی اخیر با هدف زدن قالیباف منتشر شد. این قصه برای سال 97 بود، الان سال 1400 در حال اتمام است چرا یک فایل صوتی بعد از 4 سال منتشر شد؟
چرا فایل صوتی دو مقام نظامی فاش شد؟

به گزارش تلنگر، از انتخابات مجلس قریب به دو سال گذشت. مجلس یازدهم با کلی شعارهای انقلابی و انتقادهای صریح از مجلس دهم روی کار آمد اما حتی نتوانست به اندازه آن مجلس از خود کارآمدی نشان دهد. بسیاری از مصوباتش توسط شورای نگهبان و هیأت نظارت مجمع تشخیص برگشت داده شد و طرح های چالش برانگیزش همچون طرح شفافیت آرای نمایندگان و طرح صیانت از فضای مجازی هم راه به جایی نبردند.


منصور حقیقت پور درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: گرچه دو سال تا انتخابات مجلس آینده زمان باقی است اما نمایندگان تنها یک سال برای کار زمان دارند چون سال آخر معمولا آنها حضور قلب در مجلس ندارند و بیشتر نگاه شان به انتخابات مجلس است بنابراین سعی می کنند حضور پررنگتری در حوزه های انتخابیه داشته باشند.


وی افزود: البته این نمایندگان تمام تلاش خود را انجام داده اند اما در دوره یازدهم به لحاظ تجربه و کارآمدی، مجلس از نیروهای قوی تخلیه شد و مجلس جدیدی به نام مجلس انقلابی شکل گرفت که یکی از خصوصیاتش جوانگرایی بود اما مرور 2 سال گذشته نشان می دهد که جوانگرایی در مجلس جواب نداد. معتقدم دولت محل جولان جوانان است اما مجلس آدم های پخته می خواهد.


این نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: نکته دیگر درباره این مجلس طرح شفافیت آرا بود که تاکنون عملی نشده و از قران و شواهد نیز به نظر نمی آید در نهایت مصوب شود. در مجموع معتقدم این وضعیت مجلس به نحوه بررسی صلاحیت نامزدها در انتخابات بر می گردد که بسیاری از نیروهای قوی بیرون ماندند.


وی ادامه داد: چه کسی می تواند در این مجلس جای آقای لاریجانی را پر کند؟ معتقدم آقای قالیباف قطعا نتوانست جای آقای لاریجانی را در مسائل نظری و عملی پر کند. فقط با نگاهی به نطق های پیش از دستور آنها، فاصله ها مشخص می شود. حتی مقایسه خروجی کمیسیون های تخصصی مجلس نیز این مسئله را روشن می کند.


حقیقت پور با اشاره به نامه نمایندگان مجلس یازدهم برای حمایت انتخاباتی از سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: امروز یکسری از نمایندگان مجبور هستند در مقابل دولت سکوت کنند چون زمان انتخابات ریاست جمهوری از رئیس دولت حمایت کردند. شاهد هستیم وزیر هر کاری دلش می خواهد می کند و نمایندگان نیز کاری نمی توانند انجام دهند.


وی درباره کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس آینده یادآور شد: فایل صوتی اخیر با هدف زدن قالیباف منتشر شد. این قصه برای سال 97 بود، الان سال 1400 در حال اتمام است چرا یک فایل صوتی بعد از 4 سال منتشر شد؟ من فکر می کنم، دارند دورخیز می کنند تا قالیباف را بندازند و سه قوه را بیشتر با هم هماهنگ کنند.

انتهای خبر//
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی