تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۰۶ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 27
کد خبر: ۲۱۵۶۱

ادعای عجیب محسن هاشمی در خصوص گزارشات ارسالی به رهبر انقلاب

محسن هاشمی در یادداشتی که در خصوص آیت هاشمی رفسنجانی در روزنامه اعتماد نوشته؛ مدعی شد که افرادی به قصد تخریب آیت الله گزارش‌های خلاف واقع به رهبر انقلاب می‌دادند!
ادعای عجیب محسن هاشمی در خصوص گزارشات ارسالی به رهبر انقلاب
به گزارش تلنگر؛ محسن هاشمی رفسنجانی در یادداشتی ادعا کرده است که افرادی به رهبر انقلاب گزارش غلط می‌دادند تا آیت‌الله را از چشم ایشان بیندازند.
محسن هاشمی رفسنجانی در یادداشتی در روزنامه اعتماد در بیان آسیب‌های پرونده هسته‌ای در دوره احمدی‌نژاد نوشت: تعدادی از مقامات و مسئولان در دیدار با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضمن ارائه اطلاعات و گزارش از مذاکرات و تحولات، نگرانی خود را نسبت به عواقب این پرونده برای نظام بیان می‌کردند.

اما این افراد در دیدارهای فردی و جمعی خود با رهبری، متفاوت سخن گفته و با ارائه شعارها و وعده‌ها، مشکلات و نگرانی‌ها را پنهان می‌کردند و حتی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌خواستند که از انتقال نظرات آنها به رهبری خودداری کند، چراکه خود به‌گونه‌ای دیگر به ایشان گزارش داده‌اند.

طبیعی است که رهبر انقلاب، نظیر هر مقام انسانی دیگر، بر اساس اطلاعات ارائه‌شده به ایشان تصمیم می‌گیرد و کاش مقامات مربوط با پذیرش پیامدها، شجاعت و صراحت بیشتری برای انتقال مطالب به مسئولان نظام داشتند.

محسن هاشمی در ادامه یادداشت خود به اغراق مسئولان مربوطه در قدرت هسته‌ای کشور در سال ۸۴ و ۸۵ اشاره کرد و نوشت: این اغراق پیامدهای منفی را برای نظام به همراه داشت، معمولاً در سایر کشورهای جهان، دولت‌ها در ارائه توانایی‌های هسته‌ای خود به پنهان‌کاری و کم‌اظهاری دست می‌زنند، اما در ایران و از سال ۱۳۸۱ و علنی شدن فعالیت‌های هسته‌ای کشور، شاهد پدیده عکس آن بودیم و معمولاً گزارش‌های رسمی و تبلیغاتی، فراتر از توانایی بالفعل همان زمان کشور بوده است. در دولت سازندگی و با حضور دکتر امر الهی که دارای تخصص در حوزه هسته‌ای بود در رأس سازمان انرژی اتمی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که به مسائل در سطح کارشناسی ورود می‌کرد و با پرسش‌های مکرر و تطبیق اظهارات به‌ دنبال راستی آزمایی گزارش‌ها بود، این مشکل کمتر وجود داشت اما پس‌ازآن یکی از آسیب‌های تصمیم‌گیری در پرونده هسته‌ای ارائه گزارش‌های اغراق‌آمیز بود.

اگر ادعاهای محسن هاشمی درست باشد؛ این موضوع نشان‌دهنده فساد حاکم بر فضای سیاسی کشور برای حذف رقیب به هر شکلی است که شاکله اصلی فساد در سایر بخش‌ها خواهد شد.

انتهای مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی