تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 28
کد خبر: ۲۱۵۶۵

تلاش آزمون برای فیکس شدن قبل جام جهانی

سردار آزمون پس از گذراندن چند فصل موفق در روسیه به آلمان رفت تا خود را در بایر لورکوزن محک بزند
تلاش آزمون برای فیکس شدن قبل جام جهانی
به گزارش تلنگر؛ سردار آزمون که سال‌ها در لیگ روسیه بازی می‌کرد این روزها در تلاش است خود را به‌عنوان بازیکن فیکس به ترکیب لورکوزن تحمیل کند.

او پس از ورود به عرصه فوتبالی کشور، جایی که در آکادمی جوانان سپاهان بازی می‌کرد، وسوسه شد در ژانویه ۲۰۱۳ در سن ۱۸ سالگی به تیم روبین کازان بپیوندد. این‌یک حرکت جسورانه از سوی او بود؛ به‌خصوص با توجه به این‌که تعدادی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی به او نگاه می‌کردند، اما آزمون متقاعد شده بود که این حرکت درستی از سوی قربان بردیف، سرمربی کازان برای خرید او است.

این بازیکن در اولین فصل کامل حضورش در روسیه ۹ گل به ثمر رساند و ۳ پاس گل داد. او دو سال بعد راهی روستوف شد. موفقیت‌های آزمون در روستوف نیز ادامه داشت. او در ۷۷ بازی برای روستوف شرکت کرد و ۲۵ گل به ثمر رساند و ۱۱ پاس گل در تمام مسابقات داد.

آزمون اولین ایرانی که در لیگ برتر روسیه حضور داشت، شروع به‌اضافه کردن آمارهای دیگری به رزومه خود کرد و شش ماه پس از حضورش در لیگ اروپا بازی و گلزنی کرد. در عرض یک سال، کازان مجبور شد از طریق وب‌سایت رسمی خود اعلام کند که این بازیکن باوجود پیشنهاد‌های آرسنال، لیورپول و قدرت‌های داخلی مانند زنیت در این باشگاه خواهد ماند. او اولین ایرانی بعد از کریمی، بازیکن پیشین بایرن‌مونیخ در سال ۲۰۰۵ شد که در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرد و درحالی‌که روستوف اولین برد خود را در مرحله گروهی مسابقات به ثبت رساند.

زنیت مجبور شد برای جذب این بازیکن بیش از ۱۰ میلیون یورو به روبین کازان بپردازند. او در اولین فصل حضورش در زنیت  در ۱۶ بازی ۱۳ گل به ثمر رساند. او بخشی از یک مثلث مرگبار متشکل از آرتیوم ژیوبا و مالکوم بود که در ۴ فصل بعدی در لیگ روسیه عملکرد بی‌نظیری داشتند. درمجموع، آزمون در دوران حضورش با پیراهن آبی آسمانی در ۱۰۴ بازی به میدان رفت و ۶۲ گل به ثمر رساند و ۲۳ پاس گل داد و ۴ بار قهرمان لیگ روسیه و یک‌بار قهرمان جام حذفی روسیه و دو بار قهرمان سوپرکاپ این کشور شد.

با پایان قرارداد سردار آزمون، زنیت مجبور شد در ژانویه ۲۰۲۲ این مهاجم را بفروشد تا او را مجانی از دست ندهد. بسیاری از باشگاه‌ها در سراسر اروپا خواهان امضای قرارداد با او بودند، اما این بازیکن ترجیح داد در آلمان و با بایر لورکوزن ادامه دهد.

او در زمستان ۲۰۲۲ با مصدومیت وارد "بای‌آرنا" شد و باید تا اوایل مارس صبر کند تا اولین بازی خود را انجام دهد. او در اولین بازی به مدت ۲ دقیقه مقابل بایرن‌مونیخ بازی کرد. او در ۱۱ بازی برای این تیم حضور داشت و تنها یک گل به ثمر رساند. در بیش‌تر بازی‌ها جراردو سیوانه، سرمربی بایرلورکوزن از او به‌عنوان یک مهاجم ذخیره استفاده کرد.

اکنون همه منتظر درخشش این بازیکن در فصل بعد هستند و باید دید مهاجم ایرانی چه عملکردی را در لورکوزن خواهد داشت.

انتهای مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی