تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 02
کد خبر: ۲۱۵۸۱

افراد متخلف احتمالی چگونه در کنکور تقلب کردند؟

شنیده‌ها حکایت از تقلب در کنکور 1401 دارد اما چقدر می‌توان به این شنیده‌ها اتکا کرد و افراد متخلف چگونه در کنکور تقلب کردند؟
افراد متخلف احتمالی چگونه در کنکور تقلب کردند؟
بر اساس گزارش‌ تلنگر؛ شایعات زیادی در خصوص کنکور امسال مطرح می‌شود و عده‌ای معتقدند که در در کنکور تقلب شده است؛ اما آیا در کنکور تقلب صورت گرفته و چگونه تقلب در کنکور صورت گرفته و  در کنکور امسال، ۷۰ مورد تخلف سر جلسه امتحان ثبت شده است. 

اما در موردی عجیب‌ و بی سابقه، سوالات کنکور تجربی حوالی ساعت ۱۰ یعنی حین برگزاری این آزمون، در فضای مجازی قرار گرفته است. این بدان معناست که سوالات کنکور تجربی از قبل دراختیار برخی بوده که آنها همان صبح برگزاری آزمون، امکان انتشار آن را داشتند.

به گفته هامون سبطی، رییس کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت، ماجرای تقلب حین جلسه موضوع جدیدی نیست و ماجرایی است که در سال‌های گذشته همواره مطرح‌ شده و با وجود تذکراتی که ازسوی دیده‌بان شفافیت و عدالت در این چندسال، آن همت و جدیت لازم برای جلوگیری از این مساله دیده نشده است.

داستان کنکور امسال از این قرار است که در آزمون رشته‌های تحصیلی هنر، ریاضی و انسانی، سوالات برخلاف سال‌های گذشته پس از پایان آزمون و به صورت رسمی دراختیار عموم داوطلبان قرار نگرفته است، اما درمورد آزمون تجربی برخی مدعی هستند کل سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی، در ساعت ۹.۴۹، یعنی چند دقیقه پس از توزیع دفترچه اختصاصی شماره ۲، روی یکی از کانال‌های تلگرامی قرار داده شد. در این فایل دفترچه اختصاصی شماره ۳ که هنوز در آن زمان توزیع نشده بود نیز وجود داشته است. 

البته چنین ادعاهایی از سوی سازمان سنجش تکذیب شده است. عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش با بیان اینکه موبایل در همه حوزه‌ها با دستگاه‌ها پیدا می‌شود و کسی نمی‌تواند موبایل را داخل حوزه بیاورد، تاکید کرد که این اطمینان را به داوطلبان می‌دهیم که هر تقلبی پیدا می‌شود

انتهای مطلب
برچسب ها: کنکور
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی