تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 04
کد خبر: ۲۱۵۸۳

ارزیابی ایران از مذاکرات دوحه مثبت است

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با طرف فرانسوی،ارزیابی ایران از مذاکرات دوحه را مثبت خواند.
ارزیابی ایران از مذاکرات دوحه مثبت است
به گزارش تلنگر؛ امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه ایران در تماسی تلفنی با همتای فرانسوی خود در خصوص مهم‌ترین موضوعات دو طرف به گفتگو پرداخت و در خصوص مسائل بین‌الملل و منطقه‌ای تبادل‌نظر کرد.
 
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم کاترین کولونا به‌عنوان وزیر امور خارجه فرانسه، ابراز امیدواری کرد با تلاش دو طرف، شاهد توسعه مناسبات در عرصه‌های گوناگون باشیم.

دکتر امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان برای ارتقای سطح همکاری‌ها بر اساس احترام و همکاری متقابل تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به گفتگوهای رفع تحریم‌ها در وین و دوحه اظهار کرد : ارزیابی ما از گفتگوهای اخیر دوحه مثبت است. اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می‌خواهد از فرصت دیپلماسی بهره گیرد. اکنون مسیر دیپلماسی باز است . ما برای رسیدن به نقطه نهایی توافقی خوب و پایدار ، جدی و صادق هستیم و همواره در مذاکرات، پیشنهاد‌ها و ایده‌های مثبت خود را مطرح کرده‌ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد، طرف آمریکایی‌ بدون رویکرد مبتنی بر ابتکار و پیشرفت در دوحه حضور یافت.  معتقدیم نباید جای ابتکار سیاسی را ، تکرار مواضع قبلی پر کند.

 امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده و انتظار دارد طرف‌های مقابل نیز به تعهدات خود به‌درستی عمل کند .

انتهای مطلب


برچسب ها: برچام
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی