تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 06
کد خبر: ۲۱۵۸۹

پرسپولیس اسدی را نگه می‌دارد؟

یحیی گل محمدی باوجود داشتن چند هافبک ملی‌پوش برای چیدمان فصل آینده خود همچنان دنبال یک هافبک می‌گردد.
پرسپولیس اسدی را نگه می‌دارد؟
به گزارش تلنگر؛ تمرینات پیش‌فصل پرسپولیس در حالی شروع‌شده است که هنوز تعدادی از پست‌های این تیم خالی هستند و یحیی به دنبال پر کردن جاهای خالی در تیم است. 

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این مربی باوجود داشتن جند هافبک ملی‌پوش همچنان دنبال خرید یک هافبک دیگر است تا بتواند در فصل جاری گزینه‌های مختلفی را داشته باشد. 

علیرضا بیرانوند پس از دو فصل حضور در اروپا به پرسپولیس بازگشت تا از دروازه این تیم حراست کند. مرتضی پور علی گنجی، دانیال اسماعیلی فر و گئورگی گولسیانی نیز به دفاع پرسپولیس اضافه شدن تا بازنشستگی سید جلال حسینی و رفتن سعید آقایی را پوشش دهند تا این تیم استحکام کافی را در نبرد با مهاجم حریف داشته باشد.

سعید صادقی، محمدمهدی احمدی و سروش رفیعی نیز برای کمک به خط میانی این تیم جذب شدند تا ترافیک سنگینی در میانه میدان ایجاد شود. خرید هافبک‌های مطرح فوتبال کشور که هر دو نفر در اردوی اخیر تیم ملی ایران نیز حضور داشتند در حالی اتفاق افتاد که پرسپولیس بازیکنانی همچون مهدی ترابی، میلاد سرلک، وحید امیری، سیامک نعمتی و امید عالیشاه را نیز در اختیار داشتند. بااین‌حال گل محمدی ترجیح داد کمربند خط میانی خود را با بازیکنان ملی‌پوش دیگری هم محکم کند تا این تیم کمترین لطمه را در جریان حملات و در تقابل با ضد حملات حریفان بخورد.

باوجود چنین بازیکنانی گل محمدی همچنان اصرار به حفظ رضا اسدی در تیم دارد. هافبک بلندقامتی که در فصل گذشته کمک شایانی به این تیم نکرد و اکثر بازی‌ها را نیمکت نشین بود اما یحیی تمایل ویژه به حفظ این بازیکن دارد.

اعتقاد گل محمدی به اسدی
گل محمدی برای تاکتیک‌های مدنظر خود به داشتن بازیکنی که میانه میدان را با قامت بلند خود و گام‌های روبه‌جلو حفظ کند، نیاز دارد. او علاقه ویژه‌ای به بازیکنی با فیزیک مناسب برای جلوگیری از حملات حریف به‌عنوان هافبک مکمل دارد. چنین ویژگی در فوتبال باشگاهی ایران در اختیار چند نفر محدود همچون رضا اسدی و سعید عزت الهی است.

سرمربی سرخ‌ها در شرایطی اصرار به نگه‌داشتن رضا اسدی دارد که این بازیکن باوجود هزینه میلیاردی که باشگاه پرسپولیس تحمیل کرد کارایی لازم را نداشت و یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان فصل گذشته سرخ‌پوشان بود.

از سوی دیگر آمار مصدومیت‌های کمال کامیابی نیا و امید عالیشاه در فصل گذشته چشم گل محمدی را بابت این موضوع ترسانده است. او که از داشتن مهره‌های بازی‌ساز خیالش راحت است می‌خواهد بازیکنی را که قدرت انتقال توپ از دفاع به حمله را در کوتاه‌ترین زمان دارد در اختیار بگیرد.

حفره‌ای تاکتیکی برای گل محمدی که هنوز پر نشده است و روزهای پیش رو می‌تواند تأثیر بسزایی روی استراتژی فصل آینده این تیم داشته باشد.

انتهای مطلب

برچسب ها: پرسپولیس فوتبال
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی