تاریخ انتشار: ۰۷:۰۵ - ۲۳ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 14
کد خبر: ۲۱۶۰۳

بدحجابی دستپخت همین نظام است

چندی است که شاهد حضور پررنگ‌تر خودروهای امنیت اخلاقی پلیس در سطح کلان‌شهرها و برخورد با بدحجابی هستیم. موضوعی که می‌تواند به تحریک و اعتراضاتی که به این شکل رخ نمایان می‌کند دامن بزند.
بدحجابی دستپخت همین نظام است
به گزارش تلنگر؛ موضوع حجاب و برخورد با بدحجاب‌ها از تریبون‌های مختلف به‌دفعات مطرح می‌شود، بدون آنکه در این مقوله، وحدت رویه و سیاست مدونی مطابق با احکام شرع و قانون ارائه شود.

تردیدی نیست که این روزها عده‌ای برای ترویج بی‌حجابی و بی‌عفتی در کشور به‌شدت فعال‌شده‌اند که حاصل یک اقدام برنامه‌ریزی‌شده در این زمینه است ولی این حرکت هدفمند، هرگز مجوزی برای این نیست که برخی افراد از طریق تریبون‌هایی که در اختیاردارند نسخه‌هایی برای مقابله با بدحجابی بپیچند و از جامعه هم توقع داشته باشند این نسخه‌ها بدون کم‌وکاست به مورداجرا گذاشته شود.

این افراد هرگز به این سؤال پاسخ نداده‌اند که چه شده اکنون شاهد شیوع مظاهر بدحجابی در کشور هستیم و چه کسانی در این زمینه به مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود عمل‌نکرده‌اند؟!
حامیان برخورد فیزیکی با بدحجابی، هرگز به این سؤال پاسخ نداده‌اند که وجود آزاردهنده صحنه‌هایی پس از گذشته 42 سال از انقلاب و آن‌هم توسط جوانانی که چه بپذیریم و چه حاضر به پذیرش آن نباشیم، دست‌پخت تربیتی همین نظام هستند، چه علت‌هایی دارد و مبارزه با این افراد، پرداختن به معلول‌ها و غفلت کردن از علت‌هاست و هرگز ما را به نتیجه نمی‌رساند و شاید به همین دلیل هم رئیس قوه قضائیه تأکید کرد «در مقوله حجاب و عفاف، اقدام هیجانی صورت نگیرد و مسئولان همه بخش‌ها باید در چارچوب قانون گام بردارند».

انتهای مطلب


برچسب ها: بد حجابی قانون
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی