تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۲۵ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 16
کد خبر: ۲۱۶۰۵

نقدی بر مصاحبه آقای پژمانفر در خصوص شورای نگهبان

دشمنی اگر برای شورای نگهبان وجود دارد دلیلش عملکرد موفق شورا نیست؛ بلکه به دلیل عملکرد ضعیف و ورود سلیقه به شورای نگهبان است که کشور در وضعیت کنونی قرارگرفته است. چراکه دولت و مجلس هر دوتایید شده شورا هستند.
نقدی بر مصاحبه آقای پژمانفر در خصوص شورای نگهبان
به گزارش تلنگر؛ نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفته است که دشمنی علیه این شورای نگهبان نشان‌دهنده عملکرد درست آن است؛ نه برادر این اعتراضات نشان‌دهنده پاسخگو نبودن شورا و عملکرد سلیقه‌ای آن است که نتایجی نظیر وضعیت کنونی کشور را در پی داشته است.  

جناب پژمانفر همان‌طور که گفتید مصوبات مجلس باید از مسیر شورای نگهبان گذر کند تا متناسب با شرع و قانون باشد؛ اما چه می‌شود که مصوبه‌ای که خلاف شرع و قانون نیست به دلایل مختلف ازجمله نبود مصلحت رد می‌شود؟

وضعیت تقابل شورای نگهبان با هر مجلسی به‌خوبی بر شما عیان است؛ اگر دوستان خودی باشند و رفیق همان مصوبه‌ای که در مجلس قبلی قانون نشده؛ تصویب می‌شود و همان‌که در مجلس همسو رأی آورده در مجلس غیرهمسو رأی نمی‌آورد.

شورای نگهبان حتی پا از فرمایشات رهبری فراتر گذاشته و درجایی که حضرت آقا دستور بررسی مجدد و دلجویی دادند؛ عملاً کاری اتفاق نیفتاده و انتخابات به شکل مهندسی‌شده پیش رفت تا این شورا نشان دهند کاملاً به شکل فراقانونی عمل می‌کند.

امروز سخنان شما معنایی جز تائید این حرف ندارد؛ چراکه خود شما برگرفته از انتخابات حداقلی مجلس ۹۸ هستید و رقیبی در میان خود ندیدید.

امیدوارم شورای نگهبان باتجربه مجلس انقلابی و دولت انقلابی که در حال گذار از آن‌ها هستیم کمی به خود آمده و به آن کاری بپردازد که برایش ایجادشده است.  

انتهای مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی