تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۲۹ تير ۱۴۰۱ - 2022 July 20
کد خبر: ۲۱۶۱۱

آعاز دور جدید مذاکرات ایران و عربستان به زودی!

مذاکرات ایران و عربستان جهت حل مشکلات فی‌مابین و اختلافات جهت بازگشت به روابط دیپلماتیک گذشته از سر گرفته می‌شود.
آعاز دور جدید مذاکرات ایران و عربستان به زودی!
به گزارش تلنگر، روابط ایران و عربستان بعد از چند حادثه ازجمله حادثه منا و حمله به سفارت عربستان به روی به تیرگی گذاشت. 

ناصر کنعانی درباره مذاکرات ایران و عربستان و نتایج پنج دور مذاکرات دو کشور گفت: خوشبختانه به برکت تفاهم مشترکی که در تهران و ریاض شکل گرفت، هر دو طرف به این نتیجه رسیدند که مذاکره تنها راه‌حل مشکلات خواهد بود. به لطف نقش بسیار سازنده دولت دوست و برادر عراق به‌عنوان کشور میزبان، ایران و عربستان سعودی پنج دور گفتگوی مشترک در بغداد برگزار کردند که نتایج خوبی به همراه داشت و به‌عبارت‌دیگر، ایجاد انگیزه و درک مشترک برای تفاهم مشترک و اتخاذ تدابیر اجرایی برای احیای روابط بین دو کشور نیاز به ادامه این مسیر دارد که خوشبختانه هر دو کشور دارای چنین انگیزه و اراده سیاسی هستند.

وی تصریح کرد: رایزنی‌های اخیر دولت عراق با دولت عربستان سعودی و گفت‌وگوهای جاری میان مقامات عراقی و جمهوری اسلامی، زمینه مناسبی را برای برگزاری دور بعدی مذاکرات در آینده نزدیک ایجاد کرده است. دولت جمهوری اسلامی ایران از ادامه مذاکرات استقبال می‌کند و امیدوار است که این مذاکرات به نتایج ملموس و عملی برای بهبود روابط دو کشور منجر شود. عربستان سعودی به‌طورجدی روابط را بهبود بخشد و با گام‌های بیشتری پاسخ دهد.

کنعانی در گفت‌وگو با شبکه العالم در پاسخ به این سؤال که آیا زمان دور بعدی آن مذاکرات تعیین‌شده است، گفت: رایزنی‌های مشترک از طریق برادران عراقی انجام می‌شود. به‌طورکلی موافق انجام مذاکرات جدید در آینده نزدیک هستیم، اما ما هنوز به تاریخ دقیقی نرسیده‌ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه به سؤالاتی درباره سطح انجام این مذاکرات پاسخ داد. می‌توان مواضع و دیدگاه‌های آن‌ها را به‌طور دقیق و جدی منتقل کرد و دو پایتخت بر اساس نتیجه بحث به تصمیم برسند، بنابراین این سطح بسیار خوب و مناسبی است که ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

انتهای مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی