تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 July 24
کد خبر: ۲۱۶۴۵

تقدیر از سازندگان واکسن کرونا در جشواره مالک اشتر

در حاشیه این مراسم از تیم سازنده واکسن کرونایی که کاملا بصورت بومی ساخته شده است تقدیرشد.به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) تاثیر این واکسن پروتئینی و نوترکیب بیش از ۹۴ درصد است.

در حاشیه جشواره مالک اشتر

به گزارش تلنگر؛ حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) گفت: واکسن نورا، واکسن منحصر به فردی است که حاصل تلاش شبانه روزی محققان و دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله است.

حسن ابولقاسمی،که سرپرست گروه تحقیقاتی و کارآزمایی بالینی واکسن نورا نیز هست در ادامه افزود : در این طرح، حدود ۴۰۰ نفر از تولیدکنندگان دانش واکسن تا کسانی که در کارخانه آن را به تولید انبوه رساندند، مشارکت داشتند.

سرپرست گروه تحقیقاتی و کارآزمایی بالینی واکسن نورا تاکید کرد: واکسن نورا صددرصد بومی است و مرحله سوم مطالعات بالینی خود را براساس نوبت یادآور گذرانده‌است، از این رو به عنوان یک واکسن پروتئینی نوترکیب بهترین انتخاب برای نوبت یادآور است.

ابوالقاسمی گفت: این واکسن هیچ عارضه‌ای ندارد و اثربخشی آن بیش از ۹۴ درصد است، بنابراین افرادی که قصد دارند نوبت سوم و چهارم واکسن کرونای خود را تزریق کنند، می‌توانند از واکسن نورا استفاده کنند.


پایان مطلب
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی