تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 02
کد خبر: ۲۱۷۰۹

با آخرین تکنولوژی مورداستفاده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آشنا شوید

فوتبال با این تکنولوژی پیشرفته می‌شود، زیرا جام جهانی امسال در قطر شاهد ارتقای چشمگیر سطح فناوری در فوتبال است.
با آخرین تکنولوژی مورداستفاده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آشنا شوید

به گزارش تلنگر؛ برای جام جهانی فوتبال بعدی در قطر، فیفا از نصب یک سیستم نیمه‌خودکار جدید خبر داد که می‌تواند هشدار‌های بلادرنگ را برای داور ویدیویی ارسال کند. این کار با استفاده از توپ متصل و سیستم دوربین که تمام بازیکنان حاضر در زمین را زیر نظر دارد انجام می‌شود.

فیفا اعلام کرده است که از فناوری تشخیص آفساید نیمه‌خودکار در مسابقات آینده فوتبال استفاده خواهد شد. این فناوری به داوران کمک می‌کند تا میزان خطای آن‌ها کاهش یابد.

فناوری تشخیص آفساید نیمه‌خودکار از ۱۲ دوربین در زمین استفاده می‌کند و با ۲۹ نقطه داده برای هر بازیکن (عمدتاً روی صورت و اندام) ردیابی می‌کند. این داده‌ها ۵۰ بار در ثانیه نظارت می‌شود تا مکان دقیق بازیکنان در زمین به‌طور دائم رصد شود. حسگری در توپ رسمی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ داده‌ها را تا ۵۰۰ بار در ثانیه ارسال می‌کند و امکان تشخیص دقیق را فراهم می‌کند.
با آخرین تکنولوژی مورداستفاده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آشنا شوید

فن آوری نوین جام جهانی قطر
با ترکیب همه این داده‌ها و استفاده از الگوریتم‌های پیچیده، هشداری در مورد آفساید احتمالی به‌صورت سیستماتیک برای داوران ویدیویی ارسال می‌شود. اگر داوران ویدئویی وضعیت آفساید را تائید کنند، داور داخل زمین را مطلع خواهند کرد. این فرآیند فقط باید چند ثانیه طول بکشد تا وقفه‌ای در مسابقه ایجاد نکند.

توجه داشته باشید که هر هشدار یک انیمیشن سه‌بعدی ایجاد می‌کند که موقعیت دقیق هر بازیکن درگیر در حادثه را نشان می‌دهد. در صورت لزوم این اطلاعات امکان انتشار از طریق تلویزیون وی‌ای‌آر را دارد. فناوری جدید مکمل کمک‌داور ویدیویی (VAR) معرفی‌شده است.


انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی