تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 02
کد خبر: ۲۱۷۱۱

حذف سربازی BTS

این روزها بحث درباره‌ی کوتاه کردن خدمت سربازی ستاره موسیقی در کره جنوبی به بحثی داغ مبدل شده. در این خصوص وزیر دفاع کره‌جنوبی از اعطای امتیاز ویژه‌ای برای گروه موسیقی BTS خبر داد.


سرانجام سربازی اعضای BTS مشخص شد

به گزارش تلنگر؛ گروه کره‌ای BTS که در سال ۲۰۰۹ دبیو کرد، دارای هفت عضو است که در زمان دبیو، همگی نوجوان بودند. این گروه توانسته‌ موفقیت‌های زیادی را به ثبت برساند و در سطح جهانی شهرت زیادی به دست آورد. بی تی اس بیش از یک میلیارد دلار از طریق محتوایی که در فضای مجازی بارگذاری می‌کند و نیز فروش آلبوم‌هایش به دست آورده است.


چندی پیش این گروه موسیقی در نهمین سالگرد فعالیت خود اعلام کردند برای تمرکز در بخش سولو خود نیاز به استراحت و توقف دارند و پس از مدتی قوی‌تر از قبل باز خواهند گشت و کمپانی هایپ که مدیریت این گروه کره‌ای را بر عهده دارد نیز اعلام کرده این گروه دیسبند نشده و آن‌ها به صورت گروهی و یا سولو به کارشان ادامه خواهند داد و در این دوره توقف، اعضای گروه بیشتر بر کارهای فردی خود تمرکز خواهند داشت.


سرانجام سربازی اعضای BTS مشخص شد

این موضوع با توجه به اینکه بزرگ‌ترین عضو این گروه موسیقی که جین نام دارد سال آینده ۳۰ ساله می‌شود، به شدت مورد توجه گرفته است. بر اساس بازنگری قانون در سال ۲۰۱۹، ستاره‌های کی‌پاپ شناخته‌شده در سطح جهانی اجازه داشتند خدمات خود را تا ۳۰ سالگی به تعویق بیاندازند.


محبوبیت گروه موسیقی BTS در کره‌ جنوبی آنقدر زیاد شده که بحث داغی پیرامون کوتاه کردن دوره سربازی اجباری ستاره‌های کی پاپ از دو سال به تنها سه هفته شکل گرفته و پارلمان کره جنوبی در حال بررسی این موضوع است.


در عین حال، وزیر دفاع کره جنوبی نیز اخیرا اعلام کرده گروه موسیقی BTS می‌تواند در حین انجام خدمت سربازی در خارج از کشور به اجرای برنامه بپردازد.


خدمت سربازی در کره جنوبی بسیار بحث‌برانگیز است؛ جایی که همه مردان توانمند بین ۱۸ تا ۲۸ سال باید وظایف خود را به عنوان بخشی از تلاش برای دفاع در برابر کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای انجام دهند و به دوره اجباری خدمت سربازی بروند. در طول سال‌ها، برخی از گروه‌ها معافیت‌هایی کسب کرده‌اند یا مجاز به تعویق خدمت یا انجام خدمات کوتاه‌تر شده‌اند که از آن جمله می‌توان به برندگان مدال المپیک و بازی‌های آسیایی و نوازندگان کلاسیک که جوایز برتر را در برخی مسابقات کسب می‌کنند، اشاره کرد.


پارلمان کره جنوبی اکنون در حال بررسی لایحه‌ای است که بر اساس آن خدمت سربازی را برای ستاره‌های کی پاپ کوتاه می‌شود.


لی جونگ سوپ، وزیر دفاع کره جنوبی در جلسه پارلمان گفت که با اجازه دادن به BTS برای ادامه فعالیت، ارتش می‌تواند به منافع ملی خدمت کند بدون اینکه بر مجموعه منابع انسانی کنونی به دلیل نرخ تولد پایین تأثیر بگذارد و حتی اگر آنها به ارتش بپیوندند، راهی وجود دارد که به آنها فرصتی برای تمرین و اجرای مشترک در صورت برگزاری کنسرت های برنامه ریزی شده در خارج از کشور داده شود.
پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی