تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 04
کد خبر: ۲۱۷۲۳

ایران در ادامه همکاری با کشورهای صادرکننده نفت

روز چهارشنبه مورخ 12مرداد 1401 جواد اوجی وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در سی‌ویکمین نشست اوپک حضور پیدا کرد و از ادامه همکاری ایران با اوپک صحبت کرد.
ایران در ادامه همکاری با کشورهای صادرکننده نفت


به گزارش تلنگر؛ این سازمان بین‌دولتی متشکل از کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، شامل: الجزایر، ایران، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اکوادور، آنگولا، ونزوئلا و کنگو است. مقر بین‌المللی اوپک، در شهر وین پایتخت اتریش قرار دارد.


اوپک یکی از سازمان‌های فرا ملی در جهان است که اعضای آن با تکیه بر اقتصاد نفتی به دنبال نقش آفرینی موثر و سودمند در بازار‌های جهانی هستند.


جواد اوجی، وزیر نفت ایران روز چهارشنبه در سی‌ویکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) گفت: ایران به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس اوپک، همانند گذشته به همکاری سازنده و حمایت مؤثر خود از اوپک، دبیرکل تازه و دبیرخانه اوپک ادامه خواهد داد.


وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران به همکاری سازنده با اوپک ادامه خواهد داد.


وزیر نفت کشورمان ضمن گرامیداشت یاد «محمد سانوسی بارکیندو»، دبیرکل پیشین اوپک و خیر مقدم به «هیثم الغیص»، دبیرکل تازه این سازمان گفت: انتخاب دبیرکل جدید یک گام مهم در پیشبرد و تحقق اهداف جمعی اوپک و کشورهای عضو آن و راهبری منصفانه و آینده‌ نگرانه دبیرخانه اوپک خواهد بود.پایان مطلب

برچسب ها: اوپک صادرات نفت
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی