تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 06
کد خبر: ۲۱۷۳۳

اربعین، زیارتی با خیال راحت

پس از غریب به 2 سال که از آمدن ویروس کرونا می‌گذرد و زندگی عادی مردم را تحت والشعاع قرار داده است ، باعث وضع قوانین و شیوه جدیدی برای پیاده‌روی کربلا نیز شده است.برای افزایش راحتی و ایمنی هرچه بیشتر، زائران ملزوم به انجام موارد زیر می‌باشند.
اربعین، زیارتی با خیال راحت

به گزارش تلنگر؛ ستاد مرکزی اربعین از زائران خواست تمدید و تعویض گذرنامه خودرا به روزهای انتهای موکول نکنند. گذرنامه زائران حداقل باید 6 ماه دارای اعتبار باشد.


دیگر شرایط لازم که زائران باید آن را رعایت کنند شامل:


متقاضیان باید استعلام های لازم در مورد سلامت خود و هم چنین تزریق شدن هر دو دوز واکسن کرونا را از وزارت بهداشت دریافت کرده و ارائه دهند.


نتیجه منفی تست PCR هر متقاضی باید تا 72 ساعت قبل از اعزام آماده و ارائه داده شود.


متقاضیان باید با مراجعه به سامانه سماح نسبت به انجام پیش ثبت نام پیاده روی اربعین حسینی اقدام نمایند. اما ثبت نام نهایی بعد از موافقت قطعی دولت عراق انجام خواهد شد.


انجام پیش ثبت نام تنها به صورت غیرحضوری انجام شده و نیاز به مراجعه به هیچ یک از شعب سازمان حج و زیارت کشور وجود نخواهد داشت.


بعد از تکمیل ثبت نام توسط متقاضیان و بررسی شرایط هر یک از آن ها، اسامی پذیرفته شدگان از طریق سامانه سماح اعلام شده و هم چنین به شماره آن ها پیامک خواهد شد.


افرادی که شرایط ان ها مورد تایید قرار نگیرد نخواهند توانست نسبت به اعزام به کشور عراق اقدام کنند.


داشتن گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از دیگر شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین است.


زنان باردار، سالمندان بالای ۶۰ سال و افرادی که دارای شرایط یا بیماری های خاص هستند بهتر است از ثبت نام خودداری نمایند.پایان مطلب

برچسب ها: اربعین
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی