تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 09
کد خبر: ۲۱۷۴۱

تورم، دامن‌گیر نذری ها

هرساله با نزدیک شدن به ایام محرم و آیین پخش غذای نذری شاهد افزایش تقاضا برای خرید گوشت بودیم، امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست.با اینحال در محرم امسال تقاضا، روند عادی به خود گرفت و جنب‌وجوش سابق برای خرید گوشت در این بازار مشاهده نشد.
تورم، دامن‌گیر نذری ها

به گزارش تلنگر؛ عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی با بیان اینکه از ابتدای محرم 1401 قیمت گوشت گوساله تغییر نکرد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شد امسال نیز به مانند سال‌های گذشته بازار در ماه محرم رونق خاصی به خود بگیرد اما بازار در این ماه هیجانی به خود نگرفت.


نیما حبیب‌فر گفت؛ قیمت گوشت گوساله در هفته‌های اخیر تغییر نکرد و ثابت ماند.


 مغز ران گوساله کیلویی ۲۲۰ هزار تومان و گوشت چرخ‌کرده مخلوط ۱۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.


 شنبه ۱۵ مرداد آخرین روز کشتار دام بود پس خریداران پیش از این روز اقدام به خرید کردند و گمان می‌شود همین عدم تمرکز خرید در روز آخر باعث شد که فشار چندانی در روزهای قبل از تاسوعا وعاشورا بر بازار تحمیل نشود.


آیا تقاضا برای خرید گوشت در محرم امسال کاهش پیدا کرده است؟


به گفته ایشان: تجربه سال‌های گذشته این ذهنیت را ایجاد کرده بود که در محرم امسال شاهد رونق بازار باشیم اما چنین اتفاقی رخ نداد و تقاضا روند عادی به خود گرفت و امسال شاهد هیجان برای خرید گوشت نبودیم.


عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام با عرضه گوشت تنظیم بازاری در ایجاد تعادل در بازار ایفاگر نقش بود، گفت: شرکت پشتیبانی ذخایر استراتژیک قابل توجهی دارد و گوشت گوسفند و گوساله منجمد و گرم تولید داخلی و خارجی را درشرایط حساس برای تنظیم بازار عرضه می‌کند و گوشت با نرخ مصوب کیلویی ۱۱۰ هزار تومان در بازار عرضه کرد.


وی در پایان بیان کرد: کمبودی در زمینه گوشت گوساله و گوسفند در بازار احساس نمی‌شود و به میزان نیاز وجود دارد.


همچنین در این رابطه افشین صدردادرس مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام‌ سبک با اشاره به وفور دام زنده در میادین عرضه دام، گفت: دام به میزان کافی در بازار موجود است اما تولیدکنندگان نمی‌توانند درباره میزان تقاضا برای خرید اظهارنظر کنند.


وی با بیان اینکه قیمت دام زنده در هفته‌های اخیر رشد چشمگیری نداشته‌است، اذعان کرد: میانگین قیمت روی کیلویی ۷۵ هزار تومان است اما این نرخ در شهرستان‌های مختلف متفاوت است.


این فعال اقتصادی ادامه داد: در ماه محرم امسال تقاضا برای خرید دام مشهود نبوده و می‌توان گفت اتفاق خاصی در این بازار رخ نداد.
پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی