تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 10
کد خبر: ۲۱۷۵۸

هنوز هیچ متنی از توافقات به دست مجلس نرسیده‌است

وزیر امور خارجه و یا معاون سیاسی او در اولین فرصت در کمیسیون امنیت ملی مجلس حاضر می‌شوند تا متن مذاکرات مورد بررسی قرار بگیرد.
هنوز هیچ متنی از توافقات به دست مجلس نرسیده‌است

به گزارش تلنگر؛ ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین اخبار از مذاکرات هسته‌ای و متن پیشنهادی اتحادیه اروپا اظهارکرد: تاکنون هیچ متن یا پیش نویسی از مذاکرات به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی نرسیده است؛ البته امکان دارد که رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای عالی امنیت ملی از جزئیات این موضوع خبر داشته باشد اما هنوز چیزی به صحن علنی مجلس نرسیده است.


وی افزود: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که پیش نویس توافق و متن نهایی با یک دیگر تفاوت دارد؛ درواقع متن نهایی توافق باید در دسترس همگان قرار بگیرد و مردم باید نسبت به این موضوع مطلع شوند؛ اما متنی که در فرآیند بررسی دو طرف قرار دارد و هنوز تصمیم نهایی گرفته‌نشده، قابلاستناد نیست و لذا درگیرکردن ذهن مردم به متنی که هنوز نهایی نشده، نتیجه ای نخواهد داشت.


عزیزی با اظهار بی اطلاعی از متن پیشنهادی اروپا برای بازگشت به توافق هسته‌ای، تصریح کرد: اتحادیه اروپا به دنبال این است که فاصله طرف‌های برجامی را به یک دیگر نزدیک کند اما تاکید ما بر این است که متن نهایی باید تامین کننده منافع ملی و اهداف راهبردی نظام اسلامی در حوزه صنعت هسته‌ای باشد. همچنین باید انتفاع کامل اقتصادی برای ایران در متن نهایی دیده شود.


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قرار بر این شده است که وزیر امور خارجه و یا معاون سیاسی او در اولین فرصت در کمیسیون امنیت ملی مجلس حاضر شوند و درباره روند مذاکرات و متن پیشنهادی اتحادیه اروپا، توضیحاتی را به اعضای کمیسیون ارائه دهند.
پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی