تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 13
کد خبر: ۲۱۷۷۵

طرح تقسیمات کشوری و جزئیات آن

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اعلام کرد که تقسیمات کوچک در دستور کار دولت و وزارت کشور است و مجلس به آن ورود نمی‌کند.
طرح تقسیمات کشوری و جزئیات آن

به گزارش تلنگر؛ اخیراً رئیس پژوهش‌های کشور هشداری مبنی بر تقسیمات کشوری به مجلس ابلاغ کرده است. در همین زمینه محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با ذکر این موضوع به برسی این طرح در آینده نزدیک در مجلس خبر داد.


وی گفت: بحث تقسیمات کشوری در سطح بخش و شهرستان با استانی متفاوت است. آنچه در دستور کار کمیسیون قرارگرفته است تقسیمات در سطح استان‌ها است، به این نحوه که اگر باید استانی به دو یا سه استان شود این اقدام بر اساس نظر کارشناسی و شاخص‌ها صورت گیرد.


جوکار با بیان اینکه طرح تقسیمات کشوری در آینده نزدیک به صحن مجلس می‌آید، ادامه داد: کاری که دولت‌های گذشته و دولت دوازدهم انجام داده‌اند در سطح بخش و روستا بوده و ارتباطی با کار بزرگ در سطح استان ندارد.


این نماینده مجلس تأکید کرد: در برخی استان‌ها به دلیل داشتن پهنه سرزمینی بزرگ، مسائلی ایجاد شده و برخی استان‌ها جمعیت بالایی دارند. همچنین تراکم و پراکندگی جمعیت در برخی مناطق به‌گونه‌ای است که برای حل مشکلات، احتیاج به تقسیمات کشوری در سطح استانی داریم.


رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس گفت: طرح تقسیم استان‌ها را در کمیسیون دنبال می‌کنیم و به تقسیمات کوچک‌تر از استان ورود نمی‌کنیم. تقسیمات در حوزه کوچک‌تر از استان در حوزه وظایف دولت و وزارت کشور است.پایان مطلب
شاید برایتان جذاب باشد:
برچسب ها: استان کرمان مجلس
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی