تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 13
کد خبر: ۲۱۷۸۵

انتقادات تند از جام جهانی قطر

فان خال سرمربی 70 ساله تیم ملی هلند برگزاری جام جهانی را به دلایلی مضحک دانست. هانسی فلیک از نقض قوانین حقوق بشر درقطرگفت.
انتقادات تند از جام جهانی قطر

به گزارش تلنگر؛ قطر میزبان جام جهانی 2022 در زمستان امسال می‌باشد و مراکز، هتل‌ها و استادیوم‌هایی را برای این دوره از بازی‌ها تعبیه کرده است.اما به نظر می‌رسد با تمام این‌ها فیفا به خاطر تجارت و منافعی ک از اعطای این میزبانی به قطر می‌برد، این کشور را مورد تائید صلاحیت قرار داده است.


لوئیس فن خال سرمربی تیم ملی هلند انتقادات صریحی از فیفا در جهت میزبانی قطر در این دوره از بازی‌های جام‌جهانی کرد. این مربی ۷۰ ساله اعطای میزبانی این مسابقات به قطر را "مضحک" توصیف کرد.


سرمربی تیم ملی هلند گفت: فیفا به فکر پیشرفت فوتبال نیست، بلکه به فکر پول است. این مربی۷۰ ساله و تیمش سه‌شنبه آینده ۹ فروردین در یک بازی دوستانه در آمستردام با آلمان دیدار خواهند کرد.


فان خال در نشست خبری خود با انتقاد از اهدای میزبانی جام جهانی به قطر گفت: من فکر می‌کنم این تصمیم بسیار مضحک است که ما در کشوری بازی کنیم که همانطور که فیفا می‌گوید به دنبال توسعه است. فیفا فقط به فکر پول و منافع تجاری است. سرمربی سابق بایرن که اکنون سومین حضور خود را به‌عنوان مربی در تیم ملی هلند سپری می‌کند، ادامه داد: واقعاً این تصمیم اشتباه است. جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان است و نباید به خاطر پول این جام را قربانی کرد و میزبانی آن را به کشوری سپرد که فوتبالی نیست و درحال‌توسعه است.


۱۰۰ روز مانده به شروع جام جهانی، هانسی فلیک در مصاحبه با RND فیلک از میزبانی این مسابقات در قطر انتقاد شدیدی کرد. هانسی فلیک نه‌تنها وضعیت حقوق بشر در این کشور بیابانی بلکه نبود هواداران فوتبالی در آن را محکوم کرد.


انتقادات تند از جام جهانی قطر


هانسی فلیک گفت: من آشنایان زیادی دارم که دوست دارند برای جام جهانی در کنار تیم حضور داشته باشند اما به دلایل مختلف از انجام این پرواز امتناع می‌ورزند زیرا آنها نمی توانند هزینه های هنگفت را تحمل کنند، زیرا وضعیت برای همجنس گرایان غیرقابل‌قبول است، زیرا نقض حقوق بشر وجود دارد. فوتبال باید برای همه وجود داشته باشد.


این رویداد از زمان مشخص شدن میزبان آن در سال ۲۰۱۰ بسیار بحث‌برانگیز بوده است. در سال ۲۰۱۵، فیفا تصمیم گرفت جام جهانی را از تابستان به زمستان منتقل کند، زیرا دمای حدود ۴۰ درجه در ماه‌های تابستان برای هواداران بسیار سخت است. علاوه بر این، قطر به دلیل نقض حقوق بشر و رفتار با کارگران خارجی به‌شدت موردانتقاد قرارگرفته است.


فلیک اعلام کرد که فدراسیون فوتبال آلمان به اطلاع رسانی بازیکنان ملی در مورد وضعیت قطر ادامه خواهد داد و شاید با سایر کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی نیز تبادل‌نظر کند. او در پایان گفت: ما قبلاً صحبت‌های زیادی برای اطلاع‌رسانی به تیم داشته‌ایم. دوباره در سپتامبر دورهم جمع می‌شویم و در مورد آنچه که می‌توانیم و می‌خواهیم انجام دهیم تبادل‌نظر خواهیم کرد. من فکر می‌کنم این مایه شرمساری است که این مسابقات برای هواداران نخواهد بود.پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی