تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 15
کد خبر: ۲۱۸۰۳

افزایش همکاری روسیه و کره شمالی بیش‌ازپیش

پوتین می‌گوید روسیه و کره شمالی روابط دوجانبه خود را بیش از گذشته گسترش خواهند داد.
افزایش همکاری روسیه و کره شمالی بیش‌ازپیش

به گزارش تلنگر؛ پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نامه‌ای به کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی خواستار ارتقای همکاری جامع و سازنده با راهبرد تلاش مشترک بین دو کشور شده‌است.


خبرگزاری کره شمالی دراین‌ارتباط خبر داد که پوتین در این نامه‌، به مناسبت روز آزادی کره گفت که روابط نزدیک‌تر به نفع هر دو کشور است و به تقویت امنیت و ثبات شبه‌جزیره کره و منطقه شمال شرق آسیا کمک می‌کند.


در مقابل نیز کیم جونگ اون نامه‌ای به پوتین ارسال کرد و در نامه خود گفت که دوستی روسیه و کره شمالی در جنگ جهانی دوم با پیروزی بر ژاپن که شبه‌جزیره کره را اشغال کرده بود، شکل گرفت.


کیم در این نامه گفت: «همکاری، حمایت و همبستگی استراتژیک و تاکتیکی» بین دو کشور از آن زمان به سطح جدیدی رسیده و تلاش مشترک آن‌ها برای خنثی کردن تهدیدها و تحریکات نیروهای نظامی متخاصم است.


کیم پیش‌بینی کرد همکاری روسیه و کره شمالی بر اساس توافقنامه‌ای که در سال ۲۰۱۹ در دیدار با پوتین امضا شد، افزایش یابد.


کره شمالی در ماه ژوئیه دو جمهوری جداشده توسط روسیه در شرق اوکراین را به‌عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخت و برخی مقامات احتمال اعزام کارگران کره شمالی به این مناطق را برای کمک به ساخت‌وساز و سایر کارها مطرح کردند.


پس از به رسمیت شناختن جمهوری‌های جداشده اوکراین به‌عنوان کشورهای مستقل توسط کره شمالی، کی یف بلافاصله روابط خود را با پیونگ‌یانگ به دلیل این اقدام به‌طور کامل قطع کرد.
پایان مطلب

برچسب ها: روسیه کره شمالی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی