تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 15
کد خبر: ۲۱۸۰۷

آخرین پیش‌بینی هواشناسی برای بارش‌های موسمی

هشدار سطح زرد هواشناسی برای مناطق جنوبی ایران صادر شده. تشکیل ابرهای همرفتی به همراه بارش، رعد وبرق و وزرش باد احتمال ایجاد روان‌آب وسیلاب های نقطه ای پیش بینی شده است.
آخرین پیش‌بینی هواشناسی برای بارش‌های موسمی

به گزارش تلنگر؛ جنوب شرق کشور بارش‌های موسمی ادامه دارد اما شدت و قدرت سابق را ندارد و گستره کمتری را تحت پوشش قرار می‌دهد.انتظار می‌رود در این مدت گاهی شاهد رگبار،رعدوبرق ، وزش باد شدید و تگرگ هم باشیم.


احتمال افزایش ابرهای همرفتی در ساعات بعداز ظهر امروز و اوایل شب در جنوب استان سیستان‌وبلوچستان، بخش های شمال و شرق استان هرمزگان می‌رود.


به تدریج در روزهای پایانی هفته احتمال افزایش ابر و بارش‌ها در جنوب استان هرمزگان و بخش‌هایی از استان فارس پیش بینی ‌شده‌است. بارش در این مناطق عمدتا رگبار به همراه رعدوبرق و وزش باد و گاهی هم تگرگ را شاهد خواهیم بود. به سبب این بارش ها احتمال رواناب و سیلاب نقطه ای و محلی امکان وقوع دارد. هواشناسی هشدار سطح زرد خود را برای این مناطق صادر کرده است.


طی هفته در سایر نقاط کشور جو آرام و آسمانی صاف تا کمی ابری پیش رو داریم. همچنان وزش بادهای 120 روزه را در نوار شرقی کشور داریم؛ به ویژه در نواحی شمال استان سیستان‌وبلوچستان در منطقه زابل طوفان شن وگردوخاک و کاهش کیفیت هوا هم احتمال وقوع‌ در منطقه است.پایان مطلب
شاید برایتان جذاب باشد:
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی