تاریخ انتشار: ۲۲:۵۴ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 15
کد خبر: ۲۱۸۰۸

نایب قهرمانی تیم ملی والیبال زنان ایران

در پنجمین دوره ی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، تیم ملی والیبال زنان ایران موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و نخستین مدال بین المللی والیبال زنان کشورمان به رنگ نقره‌ای است.
نایب قهرمانی تیم ملی والیبال زنان ایران
به گزارش تلنگر؛ پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از 18 مردادماه در شهر قونیه کشور ترکیه آغاز شده است و تیم ملی والیبال زنان ایران برای نخستین بار در این مسابقات شرکت کرد.

تیم ملی والیبال زنان ایران در دیدار نهایی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به مصافِ ترکیه میزبان مسابقات رفت و ۳ بر ۰ با امتیاز های ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۵ نتیجه را حریف واگذار کرد‌.
در این مسابقه عرصه بر دختران والیبال ایران تنگ شد و در ست اول بازی نتیجه را ۲۵ بر ۱۶ واگذار کردند. شرایط برای تیم والیبال زنان که برای اولین بار است در این مسابقات شرکت می‌کند، در ست دوم سخت‌تر شد و ۲۵ بر ۱۴ مقابل دختران ترکیه ای متوقف شدند.
تیم ملی والیبال زنان ایران ست سوم را بهتر آغاز کرد و در ابتدا رقابت تنگاتنگ بود، اما در نهایت نتیجه این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ واگذار کرد تا در نهایت سه بر صفر مغلوب حریف قدرتمند خود شود.

مائده برهانی، مهسا صابری، نگار کیانی، پوران زارع، الهه پورصالح، شبنم علیخانی، محدثه محشتاقی، تهمینه درگزنی، زهرا کریمی، زهرا مغانی، فاطمه امینی، ریحانه کریمی، آیتک سلامت و مهسا کدخدا 14 بازیکن تیم ملی زنان ایران در مسابقات والیبال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بودند. 

صدیقه اسلامی به عنوان سرپرست، الساندرا کمپدلی (سرمربی)، فاطمه رشیدی و مهسا آراسته (مربیان)، زینب گیوه (مربی بدنساز) و محمد مخدومی به عنوان آنالیزور، تیم ملی والیبال زنان را در این رقابت‌ها همراهی کردند. 

آخرین مدال تیم ملی والیبال زنان ایران در مسابقات رسمی در بازی‌های آسیایی سال 1966 به رنگ برنز به دست آمد و طلسم 56 ساله این تیم برای کسب مدال با نایب قهرمانی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شکسته شد و شاگردان کمپدلی به نخستین مقام این تیم بعد از انقلاب دست یافتند. 
رده‌بندی نهایی چهار تیم برتر مسابقات والیبال زنان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به قرار زیر است: 

1- ترکیه 

2- ایران 

3- جمهوری آذربایجان 

4- کامرون 

تحریریه پایگاهِ خبری تلنگر، این پیروزی بزرگ را به تک تک ملی‌پوشان و مردم شریف ایران تبریک می‌گوید.

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی