تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 21
کد خبر: ۲۱۸۶۸

قیمت مسکن در حبابی از ابهام فرو رفت

اخبارهای برجامی که بطور غیررسمی در بازار پخش شده است باعث تاثیر بر قیمت مسکن شده است. در این حین صاحب‌خانه‌ها ترجیح می‌دهند به جای عقب نشینی قیمتی درکنار قیمت ملک یا بهای اجاره عبارت تفاهمی را به کار ببرند.
قیمت مسکن در حبابی از ابهام فرو رفت

به گزارش تلنگر؛ با توجه به اخبار غیر رسمی برجام و تحقیقات انجام شده در هفته اخر مرداد ماه 1401 نشان می‌دهد که مالکان مسکن قیمت نهایی خود را به وضوح اعلام نمی‌کنند و بر اساس اخرین اخبار اقتصادی بر روی ملک خود قیمت گذاری می‌کنند.


با وجود آن که بازار تابستانی مسکن تکاپوی بهار را نداشت و میزان معاملات در این فصل کاهش پیدا کرد اما همچنان شاهد رشد قیمت‌ها بودیم. به گفته برخی از فعالان بازار مسکن در غرب تهران کاهش معاملات در مرداد ماه هم ادامه پیدا کرده که در نیمه دوم مرداد ماه بیش ازهفته های نخست با ریزش معاملات رو به رو بوده اند.


اما وضعیت مستأجران نسبت به گذشته تغییری نداشته و فشار افزایش دو برابری اجاره بها ادامه دارد. محله‌های غرب تهران هم برای خریداران و هم مستأجران از نقاط محبوب است، این درحالی است که حمل و نقل عمومی در این محدوده به شدت دچار ضعف است و به دلیل استفاده از خودروی شخصی بزرگراه‌های این محدوده همیشه با بار ترافیکی سنگینی رو به رو است .


اگر محل کار شما در محدوده مرکزی شهر باشد و محل سکونت شما در غرب دست کم در ساعت‌های پیک ترافیک صبح‌گاهی و غروب باید دو ساعت از عمرتان را در ترافیک سپری کنید، اما به دلیل آب و هوای مناسب، وجود مراکز تفریحی و تجاری، وجود فایل‌های متنوع اجاره و فروش این محله ها همچنان مورد اقبال قرار دارند و منطقه 5 و 2 و 22 سال هاست در لیست پرفروش‌ها قرار دارند .
پایان مطلب

برچسب ها: مسکن برجام املاک
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی