تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 22
کد خبر: ۲۱۸۷۴

مطالبه گری درخصوص حضور زنان در استادیوم

حضور زنان در ورزشگاه‌هاي فوتبال از اواسط دهه هشتاد به‌عنوان مطالبه مطرح شد اما تا زمانی که فیفا بطور جدی در این مسئله ورود نکرد مخالفان این موضوع بطور جدی و سرسخت بر این مسئله پافشاری می‌کردند.
مطالبه گری درخصوص حضور زنان در استادیوم

به گزارش تلنگر؛ باتوجه به آخرین اخبار منتشر شده از جلسات چند روز اخیر مسئولان سازمان ليگ و مراجع ذيربط؛ بنابر این شد با ايجاد شرايط لازم ديدار تيم هاي استقلال و مس کرمان با حضور بانوان برگزار شود.


حجت‌الله بهمني مدير روابط عمومي و امور فرهنگي سازمان ليگ در اين رابطه به «خبر ورزشي» گفت: اگر اتفاق خاصي تا روز پنج شنبه رخ ندهد، قرار است که تعدادي از بانوان براي تماشاي ديدار اين هفته به استاديوم آزادي بروند.


حضور زنان در ورزشگاه‌هاي فوتبال از اواسط دهه هشتاد به‌عنوان مطالبه مطرح شد. اما در آن روزها اين ذهنيت وجود داشت که اين موضوع تحت‌هيچ شرايطي امکان‌پذير نيست. تا اينکه با گسترش فضاي مجازي صداي زنان علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌هاي فوتبال بلندتر شد تا دست‌اندرکاران با چالشي بزرگ روبرو شوند. با اين‌حال هربار با عناويني چون «عدم زير ساخت لازم» ، «دشواري تامين امنيت زنان» ، «شرايط نامطلوب فرهنگي» و البته «مخالفت سرسخت مراجع» اين مطالبه مغفول مي‌ماند تا اينکه فدراسيون بين‌المللي فوتبال «فيفا» به اين بحث به‌طور جدي ورود کرد و در پيامي رسمي به فدراسيون فوتبال اعلام کرد، اگر از حضور زنان در ورزشگاه‌ها به هر دليل و بهانه‌اي جلوگيري کنيد، فوتبال ايران تعليق و در نتيجه از حضور در مسابقات تقويم فيفا محروم خواهد شد. اينجا بود که تصميم‌گيران فوتبال ايران به تکاپو افتاده و سعي‌شان را براي فراهم کردن شرايط حضور زنان در ورزشگاهها به‌کار بستند و در نهايت روز پنج‌شنبه 18 مهرماه سال 1398 ديدار رسمي ايران و کامبوج در حالي در ورزشگاه‌آزادي برگزار شد که زنان در غياب مردان، سکوهاي ورزشگاه را به خود اختصاص دادند. اما همه‌گيري اپيدمي کرونا و برگزاري بدون تماشاگر بازي‌ها، کمک‌حال مسئولان مخالف ايراني شد تا براي 2 سال از اين «مخمصه» رهايي پيدا کنند!


اما اکنون که دنياي فوتبال بار ديگر ميزبان تماشاگران است، قرار بر اين شده که زنان، البته به‌طور محدود بيايند و فوتبال را از نزديک به تماشا بنشينند.پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی