تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 22
کد خبر: ۲۱۸۷۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

هوشمند سازی تمامی زیرساخت ها در دولت سیزدهم

در نخستین نشست رئیس جمهور با مسئولان سه قوه همزمان با هجدهمین اجلاس روز جهانی مسجد از شایعات و حواشی برجام تا برنامه های دولت برای اینده و مطلبه‌گری دولت گفت.

هوشمند سازی تمامی زیرساخت ها در دولت سیزدهم

به گزارش تلنگر؛ درحالی که رسانه‌های غربی و برخی جریان‌های داخلی، به عمد اخبار غیررسمی برجام را منتشر می‌کنند، رئیس جمهور در نشست روز گذشته هئیت دولت در جمعی از مسئولان اعلام کرد: با وجود تحریم‌ها و تهدیدها دولت کار را با جدیت ادامه خواهد داد و در هیچ نشست و مذاکراتی از حقوق ملت کوتاه نخواهیم آمد.

هوشمند سازی تمامی زیرساخت ها در دولت سیزدهم


 با رویکرد عزتمندانه دولت مردمی، بخش قابل توجهی از مطالبات خود از برخی کشورها را دریافت کرده‌ایم. کشور ما دارای قدرت متکی به آحاد مردم است و تلاش دولت مردمی بر این اساس استوار بوده که از چنین قدرتی بخوبی برای تأمین منافع ملت بهره بگیرد.


همچنین در این نشست که مسئولان عالی قضایی نیز حضور داشتند گفت: همه ما در قوای سه‌گانه به عنوان کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ماموریت مشترکی برای خدمت به مردم، اجرای عدالت، احقاق حقوق عامه و تلاش برای کاهش جرم، فساد و نابرابری داریم و باید به دنبال ایجاد و تثبیت هنجارهای تراز انقلاب اسلامی باشیم.


وی افزود: تفکیک و استقلال قوای سه‌گانه از افتخارات نظام و قانون اساسی است و این تفکیک هرگز به معنای عدم تعامل یا نگاه جزیره‌ای در حکمرانی نیست. هر جا در ۴۳ سال گذشته هماهنگی و همدلی میان قوا بیشتر بوده، کارها بهتر پیش رفته و هر جا این هماهنگی و همدلی و به دنبال آن همکاری قوا به هر دلیلی مختل شده، کارها با مشکل و مانع بیشتری مواجه شده است.


آقای رئیسی با اشاره به اینکه امروز همه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در قوای سه‌گانه بر ضرورت هماهنگی و همدلی همه ارکان نظام تاکید دارند، اظهار داشت: همدلی قوای سه‌گانه باعث افزایش امید و اعتماد عمومی می‌شود و ضرورت اداره کشور است.


وی با اشاره به اینکه امید و اعتماد مردم به نظام و دستگاه اداری کشور با سخنرانی و صدور بخشنامه ارتقا نمی‌یابد، تصریح کرد: مردم وقتی به نظام اداری کشور اعتماد و در اداره کشور مشارکت می‌کنند که احساس کنند در عمل و اجرا کارها خوب به پیش می‌رود. به عنوان مثال دشمن در جریان حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت و اجرای طرح اصلاحات اقتصادی تلاش زیادی کرد تا مردم را در مقابل نظام قرار دهد، اما اعتماد مردم به کارگزاران و نظام اداره کشور تلاش‌ها و توطئه‌های دشمن را ناکام گذاشت.


آقای رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر اداره کشور نیازمند تلاش مجاهدانه و کار جهشی است، خاطرنشان کرد: دولت در حد مقدورات خود از قوه قضائیه حمایت و از ایجاد یک کارگروه مشترک میان دو قوه برای رسیدگی به امور اجرایی و اداری و نیز همکاری‌های اساسی استقبال می‌کند.


وی در ادامه یکی دیگر از زمینه‌های مهم همکاری دو قوه را پیشگیری از وقوع جرم و فساد عنوان کرد و گفت: هر چه میزان اجرای عدالت و رفع مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه بیشتر باشد، جرائم و مفاسد کمتری به وقوع می‌پیوندد.


آقای رئیسی همچنین شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم را ساز و کاری مناسب برای همکاری میان قوا در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم و مفاسد دانست و افزود: مباره با فساد و جرم ماموریت مشترک همه ماست و باید بر اساس نظام مسائل کشور، نسبت به اصلاح بخش‌های آسیب‌زا و ساختارهای فسادخیز اقدام کرد تا زمینه وقوع جرائم و مفاسد از بین برود.


وی در بخش بعدی سخنانش با بیان اینکه نظارت ضامن حسن اجرای قوانین و مقررات است، اظهار داشت: نظارت امری ضروری است، اما نباید باعث شود مدیران شجاعت، خطرپذیری و ریسک‌پذیری اتخاذ تصمیمات و اجرای اقدامات مهم در مسیر رفع مشکلات و گره‌گشایی از مسائل مردم را از دست بدهند.


آقای رئیسی هوشمندسازی و تکمیل دولت الکترونیک را از دیگر مسئولیت‌های مشترک همه قوا دانست و تصریح کرد: راه‌اندازی سامانه‌هایی مثل سامانه واحد صدور مجوزها، سامانه تجارت و امثال اینها در دولت در راستای تکمیل دولت الکترونیک با سرعت در حال تکمیل است. بهره‌برداری کامل از این سامانه‌ها، با ایجاد شفافیت و فراهم آوردن امکان نظارت دقیق، تحولی مهم ایجاد می‌کند.


هوشمند سازی تمامی زیرساخت ها در دولت سیزدهم


وی در ادامه با بیان اینکه در جلسه امروز دولت بر اهمیت ایجاد انضباط مالی در شرکت‌های دولتی تاکید کرده تا این شرکت‌ها حیاط خلوت دستگاه‌های دولتی تلقی نشوند، خاطرنشان کرد: به همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی تاکید شده است که نهایت تلاش خود را برای احقاق حقوق عامه به کار گیرند.


آقای رئیسی ماحصل همه اقدامات و تلاش‌های دولت و دیگر قوای کشور را امیدآفرینی در کشور دانست و گفت: امروز دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته تا بگوید نظام جمهوری اسلامی ناکارآمد است و در مردم یاس و ناامیدی ایجاد کند. اگر فسادی در گوشه‌ای اتفاق بیفتد بدخواهان تلاش می‌کنند آن را به همه نظام تعمیم دهند، اما نظام جمهوری اسلامی پاک است و با همه توان با فساد مقابله می‌کند.


وی افزود: مدیران و دلسوزان نظام باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا مطلقا فسادی در هیچ بخشی از نظام نهادینه نشود و با عمل و اقدام خود امید و اعتماد مردم را به نظام افزایش دهند.


آقای رئیسی تاکید کرد که این جلسات می‌تواند به شکل موضوعی و به طور مستمر تکرار شود تا مسائل و مشکلات کشور با سرعت بیشتری حل و فصل شوند.
پایان مطلب

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدرضا کیانفر
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۱
0
0
.
محمد ایمانی کارشناس سیاسی نوشت: آمریکا تنها زمانی می‌تواند به برجام برگردد که حقوق ایران را تضمین کرده باشد.

آقای ایمانی،
قطعاً آمریکا حتی اگر کلاهش هم به طرفهای برجام بیفتد نمی‌آید برداد زیرا برجام دامی بود که آمریکا یکبار در آن افتاد ولی کاسبان تحریم و اسرائیل با کمک هم نجاتش دادند.
پشیمان بشد زان چه را گفته بود، به بیهودگی مغزش آشفته بود.
هم او زان سخنها پشیمان شدست، ز تندی بخاید همی پشت دست.
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی