تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 22
کد خبر: ۲۱۸۸۱

سال تحصیلی 1401-1402 بدون حتی یک روز تعطیلی

معاون آموزش و پرورش:سال تحصیلی جدید اولین دوره تحصیلی کامل پس از کرونا خواهد بود که حضوری خواهد بود و هیچ تعطیلی طی آن نخواهیم داشت.
سال تحصیلی 1401-1402 بدون حتی یک روز تعطیلی


به گزارش تلنگر؛ مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سی‌وششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، در رابطه با حضوری شدن مدارس پس از 25 ماه تحصیلی گفت: در کمسیون عدالت آموزشی دو مطرح است: یک عدالت آموزشی و دوم طرح ملی بازگشایی مدارس است که این روزها روی آن بحث و گفت‌وگو می‌شود.


وی ادامه داد: پروژه مهر، با هدف بهینه سازی نیروی انسانی، احصای دقیق آسیب های موجود، جبران کمبودهای ایجاد شده ناشی از کرونا و … شکل گرفته است. همه تلاش ها بر این است که مهر متفاوتی در دوران پساکرونا شروع کنیم، بعد از ۲۵ ماه آموزش غیرحضوری مدارس باز می‌شوند. این آموزش غیرحضوری نکات مثبت و منفی داشت.


کاظمی اضافه کرد: مهر امسال اولین بازگشایی مدارس در دولت سیزدهم و مقرر شده است، پروژه مهر به استان‌ها و مناطق سپرده شود و یک نظارت ستادی داشته باشیم.


وی افزود: آموزش قبل از دوران کرونا با بعد از کرونا متفاوت است، باید از بستر فناوری اطلاعات ‌و تولید محتوای الکترونیک استفاده کنیم تا خانواده ها در آموزش کودکانشان مانند دوران کرونا اثرگذاری داشته باشند.


وی با اشاره به اینکه برای پروژه مهر کارگروه‌هایی راه‌اندازی شده است، گفت: در پروژه مهر تمام ادارات آموزش و پرورش درگیر می شوند و سایر دستگاه ها نیز با آموزش و پرورش مشارکت خواهند کرد و اثرات آن تا پایان سال تحصیلی باقی خواهد ماند.


آقای کاظمی با تاکید براینکه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ حضوری خواهد بود و هیچ تعطیلی نخواهیم داشت، افزود: در شرایط خاص مانند زلزله و سیل فقط آموزش غیرحضوری می‌شود.


وی بیان کرد: تمامی فعالیت ها در استان و مناطق باید مدرسه محور باشد زیرا مدرسه محور تحول است، مناسب تر است تا بازگشایی مدارس با حضور شخصیت‌های محلی انجام شود تا تاکیدی بر اهمیت این آیین هم باشد.پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی