تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 14
کد خبر: ۲۲۱۵۳

اسرائیل برنامه حمله به تهران را چیده است

شهردار سابق شهر قدس اسراییل با اشاره به اینکه ایران تهدیدی جدی برای این کشور محسوب می‌شود از قصد خود برای گام بعدی علیه ایران گفت. رژیم تل‌آویو آماده حمله به ایران برای دفع خطر برنامه هسته‌ای و نیز در صورت درگیری جدید (جنگ سوم) با حزب‌الله لبنان است.
اسرائیل برنامه حمله به تهران را چیده است


به گزارش تلنگر؛ یک مقام سابق اسراییلی که هم‌اینک عضو پارلمان این رژیم (کنست) است، تهدید خود را این‌گونه بیان کرد: رژیم تل‌آویو آماده حمله به ایران برای دفع خطر برنامه هسته‌ای او است.


نیر برکات، شهردار قبلی شهر قدس (اورشلیم) که اکنون سمت نماینده کنست اسرائیل را بر عهده دارد، در مصاحبه با شبکه خبری فاکس آمریکا، ایران را به حمله تهدید کرد.


او گفت:" ایران یک رژیم اسلامی است که می‌خواهد اسراییل را از روی نقشه محو کند. ما را "شیطان کوچک" می‌دانند و اتفاقاً ایالات‌متحده ازنظر آن‌ها "شیطان بزرگ" است. بنابراین ما (اسراییل و آمریکا) در یک خط هستیم. و شما باکسی که می‌خواهد شمارا از روی نقشه محو کند مذاکره نمی‌کنید. چون هیچ معامله‌ای فایده‌ای ندارد."


او مدعی شد که ایران تهدیدی دوگانه برای اسراییل است:" اول آرزوی هسته‌ای آن‌هاست. آن‌ها قصد دارند یک بمب بسازند تا از آن استفاده کنند. و ما باید جلوی آن‌ها را بگیریم. چون اگر داشته باشند از آن استفاده خواهند کرد. تهدید دیگر استفاده ایران از گروه‌های نیابتی است که اسراییل را با صدها موشک محاصره کرده‌اند.


این مقام اسراییلی اضافه کرد: دولت یهود اغلب در معرض حملات گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان بوده است که منجر به جنگ علیه همسایه شمالی اسراییل شده است. در جنگ سوم با حزب‌الله، به نیز تهران حمله خواهیم کرد.


او افزود: " ما باید مطمئن شویم که ایران درک می‌کند که اگر آن‌ها تلاش کنند به قدرت هسته‌ای دست یابند، ما آن‌ها را بازور متوقف خواهیم کرد و امیدواریم که این کار آن‌ها را منصرف کند. جنگ سوم لبنان، اولین جنگ (مستقیم با) ایران خواهد بود و ما به تهران حمله خواهیم کرد."


طی هفته‌های گذشته تنش بین حزب‌الله لبنان و اسراییل بر سر تصمیم رژیم تل‌آویو به استخراج گاز از میدان گازی "کاریش" لبنان بالاگرفته و حزب‌الله تهدید کرده در صورت برداشت گاز اسراییل از این حوزه مورد اختلاف، واکنش نشان خواهد داد.


برکات خاطرنشان کرد که اسراییل باید برای برداشتن گام‌های خود علیه ایران با ایالات‌متحده و سایر کشورهای غربی هماهنگ کند.


وی گفت: اسراییل هیچ متحد و شریک بهتری از آمریکا در جهان ندارد و ما باید باهم در این زمینه سخت کارکنیم.


برکات در ادامه مدعی شد که این آرزوی او نیست که اسراییل با ایران وارد جنگ شود، اما گفت که آمادگی برای انجام این کار ضروری است.


او گفت: "اسراییل باید خود را برای جنگ با ایران آماده کند و بهترین راه برای عدم وقوع جنگ این است که در صورت نیاز برای حمله برنامه‌ریزی کنیم. بنابراین امیدواریم که آمادگی ما و همسویی با ایالات‌متحده، ایران را از نقشه شیطانی آن‌ها بازدارد.


برکات همچنین مدعی شد که بسیاری از کشورهای عربی میانه‌رو در خاورمیانه "در معرض تهدید ایران" هستند و همکاری‌هایی بین آن‌ها و اسراییل در این جبهه وجود دارد.


گفتنی است که رژیم اسراییل بیش از 20 سال است که ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و حمله نظامی می‌کند، درحالی‌که ناظران معتقدند توانایی پذیرفتن چنین ریسک بزرگی را ندارد.
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی