تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 14
کد خبر: ۲۲۱۵۶

کشتار دسته‌جمعی توسط طالبان

اسناد و شواهد تازه‌ای به‌دست‌آمده است که نشان می‌دهد طالبان اسرای جنگی را درحالی‌که دست‌‎ها و چشم‌هایشان بسته است، تیرباران گروهی می‌کنند.
کشتار دسته‌جمعی توسط طالبان


به گزارش تلنگر؛ سخنگوی طالبان ادعا کرد که تلفات سنگینی به نیروهای جبهه مقاومت ملی واردشده است.


روز گذشته سه‌شنبه 22 شهریور، با شدت گرفتن جنگ میان جبهه مقاومت ملی افغانستان و طالبان که در محل پنجشیر در حال وقوع بود؛ طی بیانیه‌ای سخنگوهای طالبان و جبهه مقاومت ملی از کشته و زخمی شدن بسیاری از نیروهای نظامی‌شان خبر دادند.


در همین حال، اسناد و شواهد تازه‌ای به‌دست‌آمده است که نشان می‌دهد طالبان اسرای جنگی را درحالی‌که دست‌ها و چشم‌هایشان بسته است، تیرباران گروهی می‌کنند.


صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان، در بیانیه‌ای گفت ۳۲ تن از اعضای واحدهای عمری و بدری، از واحدهای ویژه طالبان، روز شنبه، در درگیری با نیروهای جبهه مقاومت ملی، کشته شدند.


احمدی افزود که روز یکشنبه نیز ۳۱ عضو طالبان و روز دوشنبه، ۸ عضو طالبان کشته شدند. سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان در مورد تلفات نیروهای این جبهه گفت در روز شنبه، سه عضو جبهه زخمی شدند و روز دوشنبه، ۱۱ عضو جبهه کشته شدند.


صبغت‌الله احمدی بدون اشاره‌ به ادعای ذبیح‌الله مجاهد، گفت: «مقاومت مردم افغانستان علیه ظلم و استبداد و تمامیت‌خواهی ادامه دارد
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی