تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 14
کد خبر: ۲۲۱۶۰

نباید به‌دلیل مهاجرت فرزندان مسئولان، آن‌ها را زیر سوال ببریم

سردار اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس یازدهم در واکنش به حواشی پسر انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهوری به رویداد۲۴ گفته اینطور نیست که بگوییم هر کسی به خارج از کشور مهاجرت می‌کند، حتما آقازاده است. فرزندان مردم عادی هم مهاجرت می‌کنند.
نباید به‌دلیل مهاجرت فرزندان مسئولان، آن‌ها را زیر سوال ببریم


به گزارش تلنگر؛سردار کوثری در جریان به سفر آقازاده انسیه خزعلی به کانادا اظهار کرد: بزرگ‌نمایی بی‌پایه و اساس این موضوع هدف عده‌ای است. و دسته ای دیگر به دنبال در تعداد فرزندان مسئولان در خارج از کشور هستند و خیال می‌کنند تنها فرزندان مسئولان به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند که باید بگویم این یک تصور بسیار اشتباهی‌ست.


سردار اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس یازدهم در واکنش به حواشی پسر انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهوری به رویداد۲۴ گفته اینطور نیست که بگوییم هر کسی به خارج از کشور مهاجرت می‌کند، حتما آقازاده است.


هدف از طرح موضوعاتی مثل مهاجرت خانواده مسئولان، بدبین کردن مردم نسبت به نظام است.


کوثری می‌گوید: هدف از طرح چنین موضوعاتی بدبین کرن مردم نسبت به نظام است و پرداختن به این مسائل بیشتر جوسازی است تا مردم را نسبت به نظام و مسئولان بدبین کنند و الا خیلی‌ها برای کسب علم به کشورهای اروپایی و آمریکایی مهاجرت می‌کنند و این اصلا اشکالی ندارد چون در نهایت به کشور برمی‌گردند و به همین خاک خدمت خواهند کرد.


علت مهاجرت فرزند مسئولان پیشرفت کشور است


نماینده تهران می‌گوید: علت مهاجرت این افراد، پیشرفت کشور است تا در نهایت تجربه دانشمندان سراسر جهان با نخبگان کشور خودمان به اشتراک گذاشته شود اما برخی الکی این قضیه را بزرگ می‌کنند و در واقع به دنبال بزرگنمایی هستند. برخی دیگر هم خیال می‌کنند فقط فرزندان مسئولان به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، باید بگویم این یک تصور بسیار اشتباهی‌ست.


فرزندان مردم عادی هم مهاجرت می‌کنند


سردار کوثری می‌گوید: درست است که تعدادی از فرزندان مسئولان نیز به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند، اما باید بگویم که فرزندان بسیاری از مردم ایران که شغل پدران و مادرانشان آزاد است هم به کشورهای اروپایی و آمریکایی مهاجرت کرده‌اند و این فقط مختص به مسئولان نیست، بنابراین هر زمان که قانونی مبنی بر عدم مهاجرت فرزندان مسئولان به کشورهای دیگر مصوب شد، آن موقع ایراد وارد است. این را قانون مشخص می‌کند که چه چیزی درست است چه چیزی غلط؛ نه اینکه هر کسی هر چیزی دلش خواست بگوید.


نباید به‌دلیل مهاجرت فرزندان مسئولان، آن‌ها را زیر سوال ببریم


نماینده تهران با بیان اینکه نباید به‌دلیل مهاجرت فرزندان مسئولان، آن‌ها را زیر سوال ببریم، گفته «یعنی چی که هر کسی اگر مسئولیتی پذیرفت بگوییم دیگر مهاجرت خانواده‌اش اشتباه و غلط است؟! برخی مواقع فرزندان مسئولان با موافقت پدر و مادرشان مهاجرت می‌کنند، برخی مواقع هم خودشان تصمیم به مهاجرت می‌گیرند! اینطور نباشد که به‌خاطر اینکه فرزند یک مسئولی برای کسب علم مهاجرت کرده باشد، بیاییم آن مسئول را زیر سوال ببریم و بگوییم که دیگر این فرد خلافکارترین آدم جهان است

پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی