تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 14
کد خبر: ۲۲۱۶۶

معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در پاییز

پس از فصل گرما و آغاز فصل پاییز، هوای مطلوب سفر برای بسیاری از افراد سفر دوست به وجود می‌آید.در این گزارش به معرفی چند مکان مناسب سفر پاییزه پرداخته‌ایم.

به گزارش تلنگر؛ مقاصد زیبایی ایران:


1.جنگل‌های ناهارخوران

معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در پاییز

ناهار خوران در استان گلستان واقع در شمال کشور، ازجمله زیبایی‌های برازنده این استان به شمار می‌رود و از مقاصد بکر طبیعت‌گردی ایران محسوب می‌شود.وسعت جنگل ناهار خوران به بیش از 300 هکتار می‌رسد. درختان تنومند و سرو قامتی دارد که پاییز هزار رنگ را به‌خوبی در آن می‌توان احساس کرد و سلفی‌های به‌یادماندنی گرفت.

علت اسم‌گذاری جنگل به این نام، در ارتباط با مسیر حجاج منزل خداست که از این منطقه به سمت نقاط دیگر کشور برای عزیمت به سمت عربستان بهره‌گیری می‌کردند و گویا منزلگاهی برای استراحت و صرف نهار بوده هست.پوشش گیاهی ناهارخوران گلستان, ‌فوق‌العاده هست. درختان ممرز,‌ افرا پلت, نمدار, گیلاس وحشی, آزاد, خرمندی و درختچه های تمشک, کوله خاص, ازگیل و درختان تنومند بلوط, بخشی از گنجایش‌های طبیعی این جنگل پاییزی به شمار می‌آید.


اگر به این جنگل رفتید,‌ چشمه سفید را نیز دیدن خواهید کرد. گرچه این جنگل, حیوانانی ازجمله گزار, شغال, خفاش, عقب و راسو و جغد نیز دارد که احتمالاً برای جنگل نوردهای حرفه‌ای, قابل‌دیدن باشد.


2.پاییز گردی در سلام لرستان

معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در پاییز

لرستان یکی از استان‌هایی هست که در پاییز, رنگ و بوی رویایی به خود می‌گیرد و می‌تواند یکی از مقصدهای فوق‌العاده برای گردشگران رمانتیك پاییز گرد باشد. لرستان, عروس آبشارهای ایران هست و گردشگری آبشاری را می‌توان در این اقلیم جذاب و خوش آب‌وهوا در فصل پاییز, در دسترس داشت.


یکی از آبشارهای زیبای این استان را می‌توان آبشار بیشه دانست که در شهرستان سلام قرار دارد. در این آبشار, سقوط آب از ارتفاعی بیش از ۴۵ متر, بسیار خوشگل بوده و رنگین‌کمان پاییز را شکل می‌دهد.دیدنی هست که بدانید این آبشار در سال ۸۷, به‌عنوان یکی از آثار طبیعی لرستان در لیست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.


در اطراف این آبشار,‌ جنگل‌های پوشیده از بلوط, زیبایی خاصی دارند که بر شکوه آن می‌افزاید. برای رفتن به روستای بیشه, بايد ابتدا به خرم‌آباد برويد و پس از طی مسافت ۵۰‌کیلومتری, یعنی در کمتر از نیم ساعت, به این منطقه خوشگل می‌رسید.


3.اسالم به خلخال!

معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در پاییز

شقان پاییز گردی در ایران, جاده اسالم به خلخال, یکی از رؤیایی‌ترین نقاط ایران‌زمین هست که می‌توان در آن پاییز هزار رنگ را به تماشا نشست و گوشه‌هایی از جلوه‌های ایران بکر را دیدن كرد; جاده‌اي 70 کیلومتری, که بخشی از بهشت ایران‌زمین به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد که هر چهارفصلش, فوق‌العاده دیدنی باشد.این جاده را جاده بهشتی هم می‌نامند, چراکه بهشت هزار رنگ ایران, بخشی از چهره خود را در این فضا به رخ می‌کشد.


در سرتاسر این جاده مه‌گرفته می‌توان, رنگ‌های طبیعت را با RGB های گوناگون دیدن کرد و لذت برد; چشم‌اندازهای رویایی که در جاده اسالم به خلخال فرا روی عاشقان طبیعت‌گردی ایران هست, یکی از منحصر‌به‌فردترین چشم‌اندازهای طبیعی نقاط شمال کشور به نظر می‌رسد.


برای رفتن به اسالم گیلانی‌ها, کار سختی در پیش ندارید. این جاده از گیلان نخست می‌شود و در خلخال, در جنوب استان سرسبز و خوش آب‌وهوای اردبیل به پایان می‌رسد. در بین راه, ‌استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان نیز دیدن می‌شوند.
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی