تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 15
کد خبر: ۲۲۱۷۱

کسب مقام توسط دختران چارمحال و بختیاری

در مسابقات بوچیا دختران آسیب دیده جسمی حرکتی کشور به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد؛ از روز ۹ شهریور آغاز و تا ۱۴ شهریور به طول انجامید.
کسب مقام توسط دختران چارمحال و بختیاری


به گزارش تلنگر؛ دانش آموزان چهارمحال‌وبختیاری در مسابقات بوچیا کشوری موفق به کسب مدال شدند. رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان از کسب مقام سوم کشوری توسط تیم بوچیا دختران و درخشش دو دانشآموز این استان دربخش انفرادی بیست و دومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور خبرداد.


عباس داوطلب رئیس آموزش و پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: دختران آسیب دیده جسمی و حرکتی چهارمحالوبختیاری در رشته بوچیا رقابتهای ورزشی دانشآموزیموفق به کسب مدال در این رشته شدند.


عباس داوطلب در ادامه افزود: در این دوره از مسابقات، دربخش انفرادی کلاس bc۱ دیانا زیلابی ودرکلاس bc۲, مژگان شاهوردی هردو از مدرسه فروغ دخترانه شهرکرد به ترتیب مقامهای دوم وسوم را کسب کردند.


هم چنین در بخش تیمی، تیم بوچیا دختران چهارمحال و بختیاری موفق به کسب مقام سوم شد.


آشنایی با ورزش بوچیا


بوچیا (Boccia) نوعی ورزش تفریحی- توپی است که افراد دارای معلولیت شدید می توانند تا سطح قهرمانی در کشور و مسابقات برون مرزی آن را ادامه دهند. این ورزش تحت نظارت فدراسیون جهانی بوچیا اداره و جز رشته های پارالمپیکی محسوب می شود.


بازیکنان بوچیا باید از هوش تحلیلی برخوردار باشند تا موقعیت و استراتژی های مختلف بازی در مقابل حریف را فرا گیرند.


این ورزش در نگاه نخست، ساده به نظر می رسد اما بازیکنانی در این رشته موفق می شوند که قدرت تمرکز و تسلط ذهنی خود را تقویت کنند. بوچیا به سکوت، آرامش درونی و بیرونی نیاز دارد.


آموزش این ورزش در ابتدا به صورت باشگاهی صورت می پذیرد. سپس بازیکنان آموزش دیده، برتر و واجـد شرایط و پس از حضور در مسابقات کشوری به انتخاب کادر فنی تیم ملی در کلاسبندی به اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد.پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی