تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 16
کد خبر: ۲۲۱۷۴

جزیئات دستگیری مهسا امینی و آخرین وضعت سلامتی او

گشت ارشاد در محدوده حقانی مهسا امینی را بدون توجه به التماس‌های برادرش به جرم بدحجابی دستگیر کردند، وی به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا منتقل شد. علت اعزام وی صرفا عارضه قلبی در مقر گشت ارشاد اعلام شده بود اما شواهد گفته شده چیز دیگری نشان می‌دهد.
جزیئات دستگیری مهسا امینی و آخرین وضعت سلامتی او

به گزارش تلنگر؛ آخرین وضعیت مهسا امینی:


مهسا امینی دختر ۲۲ ساله اهل سقز کردستان، که همراه برادرش برای بازدید اقوام به تهران آمده بود، عصر سه شنبه ۲۲ شهریور 1401 در محدوده مترو حقانی توسط ماموران گشت ارشاد، علیرغم التماس های برادرش به جرم بدحجابی دستگیر شد، و به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا منتقل شد.


پس از اتفاقاتی مبهم و تلخ، دو ساعت بعد، آمبولانس اورژانس تهران، بدن نیمه جان او را از مقر پلیس به بیمارستان کسری تهران منتقل کرد.


بر اساس گفته‌های یک منبع مطلع: وی ساعت ۲۰.۳۰ سه شنبه شب پس از ورود به اورژانس بیمارستان کسری، در معاینه اولیه و بررسی نوار قلب، علائم آریتمی قلبی داشته، و کاهش سطح هوشیاری با GCS= ۷ داشته ، همچنین خونریزی از ناحیه گوش ، و اکیموز و کبودی دور چشمان در وی مشهود بوده، که در آی سی یو بستری می شود.


و ساعتی پس از ورود به بیمارستان، وی به کما رفته است.


چند ساعت بعد از بستری وی هر دو کلیه خود را از دست داده است.


وضعیت قلبی وی روند نامناسب و آریتمیک بوده و بعبارتی بیش از ۷۰ درصد کارکرد طبیعی خود را از دست داده است.


آخرین بررسی های رادیولوژی ، و یافته های نورولوژی، عارضه مغزی مشهود بوده، که متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، این عوارض مغزی روند پیشرونده داشته و سطح هایپوکسی مغزی ( کاهش اکسیژن رسانی) وسعت یافته است و هم اکنون GCS وی به زیر ۴ کاهش یافته است.


بنا بر اعلام این منبع مطلع، طبق اظهار نظر و تشخیص پزشکان، با توجه به روند کاهش سطح هوشیاری و پیشرفت عارضه مغزی ایجاد شده، متاسفانه روند کلی وضعیت جسمی وی بسیار نا امید کننده است... و احتمال مرگ مغزی وی بالاست.


این وضعیت در حالیست که ابتدا از سوی منابع رسمی، علت اعزام وی صرفا عارضه قلبی در مقر گشت ارشاد اعلام شده بود.
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی