تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 19
کد خبر: ۲۲۲۰۱

کرمان خودرو در ونزوئلا آغاز به کار کرد

آغاز همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در راستای مشارکت ایران و ونزئلا، در این کشور آغاز شد.
کرمان خودرو در ونزوئلا آغاز به کار کرد

به گزارش تلنگر؛ به تازگی نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا (Exposición Irán y Venezuela) با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا کار خود را آغاز کرده است. یکی از مباحث مهمی که از رسانه‌های ایرانی نسبت به این نمایشگاه کمتر به آن پرداختند، خودروهای صادراتی ایران (coches iraníes) است.


در این دوره از نمایشگاه، شرکت مپنا نیز حضور داشت، این شرکت، پروژه PS1 را تحت پوشش قرار داده است. طراحی و تجهیز نسخه برقی این پروژه نیز بر عهده شرکت مپنا می‌باشد.

کرمان خودرو در ونزوئلا آغاز به کار کرد

شرکت مپنا در پروژه PS1 (فیس لیفت ایرانی جک (J4 نسخه آزمایشی این خودرو را به نمایش گذاشته است که تصاویر آن را در این مطلب مشاهده خواهید نمود.


یکی از نکات مثبت این نمایشگاه، افتتاح رسمی این نمایشگاه توسط شخص رئیس جمهور کشور ونزوئلا بود. نیکولاس مادورو‌ به عنوان رئیس‌ جمهور ونزوئلا با حضور در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا اعلام کرد که این کشور، چهار مدل خودرو ایرانی را که بین 12 الی 16 هزار دلار قیمت خواهد داشت، مونتاژ خواهد کرد. وی افزود: تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم می‌شوند، چرا که برای هر یک‌صد کیلومتر تنها هفت لیتر سوخت نیاز دارند.


به گفته نیکلاس مادورو، چهار مدل خودرو ایرانی از طریق شرکت Venirauto مونتاژ خواهند شد.

کرمان خودرو در ونزوئلا آغاز به کار کرد

لازم به ذکر است که ونیراتو با مشارکت شرکت ایدکو و موسسه ونزوئلائی کورپیونسا (وابسته به وزارت علوم، تکنولوژی و صنایع متوسط جمهوری بولیواری ونزوئلا) به منظور تولید انواع خودروهای سواری سمند‌ (با نام تجاری سنتارو) و سایپا141 و 132 (با نام تجاری تورپیال) در سال 2006 میلادی در کشور ونزوئلا تاسیس گردیده است.


حال قرار است سری جدید محصولات ایرانی نیز در این کارخانه مونتاژ شوند.

کرمان خودرو در ونزوئلا آغاز به کار کرد

کرمان موتور و مپنا


بر اساس گزارشات ، شرکت مپنا که مسئولیت طراحی و تجهیز نسخه برقی پروژه PS1 (فیس لیفت ایرانی جک J4 ) را برعهده دارد، نسخه آزمایشی این خودرو را در ونزوئلا به عنوان یکی از دستاوردهایش به نمایش گذاشته است.


نمایش این خودرو به معنی صادر شدن آن نیست. بلکه شرکت مپنا صرفا توانمندی خود را به نمایش گذاشته است. مپنا علاوه بر نسخه برقی KMC PS1، محصولاتی چون ایستگاه های شارژ و… را نیز به ونزوئلا معرفی نمود.

پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی