تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 20
کد خبر: ۲۲۲۱۴

صحبت‌های جنجالی پدر حسن یزدانی در فرودگاه

پدر حسن یزدانی در صحبت‌هایی که بازتاب زیادی داشته است، مدعی شد: پسر من دنبال رییس فدراسیون نیست، دنبال سرمربی نیست، دنبال شورای شهر و نماینده مجلس نیست. پسر من می‌خواهد بعد از پایان کشتی در مجموعه خودش بچه‌ها را آموزش بدهد و مثل خودش کشتی گیر به بار بیاورد.
صحبت‌های جنجالی پدر حسن یزدانی در فرودگاه

به گزارش تلنگر؛ پدر حسن یزدانی در مراسم استقبال از تیم ملی کشتی آزاد در بازگشت از مسابقات قهرمانی 2022 جهان، گفت: پسر من دنبال رکورد نیست و فقط برای شادی دل مردم کشتی می‌گیرد. علیرضا دبیر نیم ساعت مانده به مبارزه فینال مقابل تیلور به پسرم گفت با مربی ۱۱۰ کیلوگرمی تیم ملی تمرین کن که همین کار باعث شد ضربان قلب او به ۲۵۰ برسد و حالا باید پاسخگو باشد.


وی در ادامه با طرح ادعا‌های جنجالی علیه علیرضا دبیر - رییس فدراسیون کشتی، گفت: سوال من این است چرا آقای دبیر نیم ساعت مانده به مبارزه فینال به پسر من گفت که با مربی ۱۱۰ کیلوگرمی تمرین کن که باعث شد ضربان قلب او به ۲۵۰ برسد؛ در حالیکه نیم ساعت بعد، مبارزه فینال داشت؟ چرا این کار را کرد؟ باید پاسخ بدهد. چرا در فدراسیون کشتی در تمرینات زیر کتف با حسن یزدانی کار می‌کند، اما اینجا می‌گوید کشتی فقط زیر کتف زدن نیست؟


او ادامه داد: حسن یزدانی زیر کتف می‌زند، زیر می‌گیرد، سر و ته یکی می‌کند، کشتی بلد است و کشتی می‌گیرد. حسن را این‌ها نساختند بلکه مربی سازنده ساخت. همه کشتی گیران را مربیان سازنده ساختند.


پدر حسن یزدانی با اشاره به دخالت یا عدم دخالت رییس فدراسیون کشتی در امور فنی گفت: این موضوع به آقای دبیر مربوط می‌شود. در فضای مجازی فیلم‌ها را ‌ببینید. اینکه آیا دخالت می‌کند یا نه را من نمی‌دانم، اما من اینجا جواب این را می‌خواهم که آقای عامل چرا قبلا گزارش می‌کرد می‌گفت رحمان عموزاد به سبک حسن یزدانی کشتی می‌گیرد، اما اینجا اسمی از او نبرد؟ تمام کشتی گیرانی که کشتی می‌گیرند به سبک حسن یزدانی زیر کتف می‌زنند. بعد از ۲۷ سال می‌خواهند سبک کشتی حسن را عوض کنند؟ به چه علت؟ حسن باید کشتی خودش را بگیرد. حسن مگر نونهال است که می‌خواهند از نو سبک او را عوض کنند؟


او در واکنش به اظهارات کارشناسان در خصوص آنالیز دقیق‌تری که دیوید تیلور از یزدانی داشت، اضافه کرد: از دیوید تیلور بگذریم. مگر حریفان اطری، محمدیان و سرلک آنالیز شده بودند؟ من راجب دیگر کشتی‌گیران صحبت نمی‌کنم اما وکیل‌وصی پسر خودم هستم و بر خلاف نظر این آقایان که می‌گویند پسر من دنبال رکورد نیست، او به دنبال این چیز‌هایی که نام بردند نیست.


پدر حسن یزدانی درباره روحیات پسرش نیز گفت: حسن‌آقا ناراحت شود. من پدر او هستم. حسن‌آقا هنوز بچه است و متوجه نمی‌شود. حسن آقا دوست ندارد من مصاحبه کنم، اما دیگر کاسه صبرم لبریز شده است. خیلی از حرف‌ها هست که باید بعدا بگویم. ان‌شاءالله به موقع حرف هایم را می‌زنم.


وی در پایان گفت: حسن آقا هدفش این است که در بازی‌های آسیایی، مسابقات جهانی ۲۰۲۳ و المپیک ۲۰۲۴ پاریس کشتی بگیرد. هر کس ادعای این را دارد که جای حسن را بگیرد بسم الله. حسن از همان اول در انتخابی شرکت کرد و از این به بعد هم شرکت می‌کند و به قوانین احترام می‌گذارد، اما باید تمام کشتی گیران در انتخابی شرکت کنند. مگر کشتی گیران آزاد همه در انتخابی شرکت کردند؟ نه، فقط ۴ نفرشان این کار را کردند. اگر خوب بودند و مشکلی نداشتند خب چرا در مسابقات انتخابی شرکت نکردند؟


نتیجه دیدار حسن یزدانی و تیلور در فینال این مسابقات ۶ بر ۲ با شکست تیلور همراه بود و او به مدال نقره این مسابقات رسید.
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی