تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 21
کد خبر: ۲۲۲۲۰

سازمان هواشناسی : ایران 5 روز آینده میزبان باران می‌باشد

سازمان هواشناسی برای روزهای اول پاییزی برای مناطقی از ایران، بارش باران و آبگرفتگی و رعدوبرق را پیش‌بینی کرده است.
سازمان هواشناسی : ایران 5 روز آینده میزبان باران می‌باشد

به گزارش تلنگر؛ سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش باران برای 5 روز اول پاییز در برخی مناطق کشور نسبت به سیلاب ناگهانی، آب‌گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در ۹ استان برای روزهای آینده خبر داد.


مناطق در ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش خفیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود. فردا در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان، شمال فارس،‌ برخی مناطق اصفهان و شرق کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده پیش‌بینی شده، ضمن این‌که در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ابرناکی و بارش پراکنده روی می‌دهد.


همچنین بر اساس تحلیل نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، شمال فارس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد. در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم خواهد بود.


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه 31 شهریور ماه با گذر موج تراز میانی جو از شمال غرب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و شمال کرمانشاه رگبار باران و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.


در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، قم و شمال اصفهان ابرناکی گاهی وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.


روز جمعه اول مهر 1401 در ارتفاعات واقع در شمال غرب و شنبه هفته آینده در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان ابرناکی و وزش باد گاهی بارش پراکنده روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو ارام و پایداری استقرار می‌یابد.


توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت


نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی