تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 22
کد خبر: ۲۲۲۳۲

قیمت پسته تازه در بازار میوه‌وتره امروز؛ 31 شهریور

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان از افت قیمت محصولات میوه و تره‌بار به علت افت تقاضای مردم خبر داد.
قیمت پسته تازه در بازار میوه‌وتره امروز؛ 31 شهریور
به گزارش تلنگر؛ اصغر یاوری، عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان از افزایش قیمت برخی محصولات مانند خیار و هندوانه در ماه جاری به علت صادرات محصولات به عراق و همچنین بازگشت قیمت‌ها به روال سابق خبر داد. در حالی که قیمت خیار و هندوانه را که به علت افت تقاضا کاهش یافته است، نرخ هر کیلو پسته تازه در بازار به ۱۵۰ هزار تومان رسیده است.


وی قیمت کنونی هر کیلو خیار بوته ای در میدان مرکزی ۸ هزار تومان، خیار اصفهان ۶ تا ۷ هزار تومان و خیار گلخانه را ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرد.


اصغر یاوری می گوید: با توجه به پیگیری های مکرر و مکاتبات صورت گرفته، امسال از رنگ آوری مرکبات جلوگیری شد. اما بدلیل افزایش تولید، مشکلی در عرضه مرکبات نداریم.


عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت کنونی هر کیلو گلابی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، شلیل ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، هلو انجیری ۲۵ هزار تومان، سیب درختی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان،انگور ارومیه ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان، پسته تازه ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، موز ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان، هندوانه ۵ تا ۶ هزار تومان و خربزه ۸ تا ۱۰ هزار تومان است.


بنابر گفته یاوری، هم اکنون هر کیلو نارنگی با نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و انار ۲۰ هزار تومان در میدان عرضه می شود که حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود باید بدست مصرف کننده برسد.
پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی