تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - 2022 September 22
کد خبر: ۲۲۲۳۴

علت از دسترس خارج شدن فضای مجازی

اینستاگرام شب گذشته دچار اختلال بود و صفحات به‌روز نمی‌شود. با توجه به نقل قول هایی از سوی مقام های مسئول در خصوص این شبکه اجتماعی و ضرورت فیلتر شدن گفته شده است، حال شایعه فیلتر شدن اینستاگرام را در فضای مجازی به موضوعی پررنگ مبدل شده است.

علت از دسترس خارج شدن فضای مجازی

به گزارش تلنگر؛ از ساعتی قبل و با خبر وزیر ارتباطات مبنی بر اعمال محدودیت شبکه های اجتماعی ازجمله اینستاگرام در برخی از مناطق ایران از دسترس خارج شده است.


به نظر میرسد مسائل امنیتی و بازگشت آرامش به کشور دلیل این تصمیم بوده است.


از عصر امروز، چهارشنبه ۳۰ شهریورماه گزارش‌هایی از کاربران مبنی بر اینکه دسترسی‌شان به اینستاگرام بدون فیلترشکن و با IP ایران ممکن نیست اعلام شده است. گمانه‌زنی‌ها در شرایط فعلی امکان فیلتر اینستاگرام را تقویت کرده است. همچنین بیشتر از ۲۰۰۰ کاربر تلگرام در دقایق اولیه اعلام این خبر در نظرسنجی دیجیاتو تایید کردند به اینستاگرام دسترسی ندارند.


ظهر امروز وزیر ارتباطات هر گونه کاهش دسترسی به اینترنت و محدودیت در میزان دسترسی را تکذیب کرده بود. تا این لحظه اما به نظر می‌رسد پهنای باند اینستاگرام نه تنها کاهش پیدا کرده بلکه این شبکه اجتماعی فیلتر شده است.


کاربران ایرانی در حال حاضر بدون استفاده از فیلترشکن امکان استفاده از اینستاگرام را ندارند. دسترسی به این شبکه اجتماعی به طور مشهودی محدود شده است. این موضوع اما در حالی است که همچنان منابع رسمی این خبر را تکذیب یا تائید نکردند. اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی پرطرفدار و فیلتر نشده در ایران بود.


البته اینستاگرام طی ماه‌های اخیر بارها و بارها با افت پهنای باند مواجه بوده اما مسئولان مختلف تاکید کرده‌اند که هیچ گاه فیلتر نشده است. هرچند همچنان باید منتظر واکنش نهادهای مسئول نسبت به این اختلال بود.پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی