تاریخ انتشار: ۲۰:۰۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 23
کد خبر: ۲۲۲۴۲

سخنرانی و تحلیل رئیس فدرال از بیت کوین

در حالی که CPI سالانه از 8.5 درصد در ژوئیه به 8.3 درصد در آگوست کاهش یافت، اما بیش از 4 برابر بالاتر از هدف بلندمدت 2 درصدی فدرال رزرو باقی ماند.
سخنرانی و تحلیل رئیس فدرال از بیت کوین

به گزارش تلنگر؛ رژیم کوهنوردی پربار فدرال رزرو مسئول افزایش شدید دلار آمریکا در سال جاری بوده است که شاخص DXY را در اوایل این ماه به بالاترین حد چند دهه اخیر رساند. فرآیند عادی سازی همچنین باعث فروش عمده دارایی های ریسک، از سهام گرفته تا ارزهای رمزنگاری شده، شده است، زیرا سرمایه گذاران در بحبوحه کاهش نقدینگی برای کاهش موقعیت های سفته بازی هجوم آورده اند.

با پایان یافتن دوران پول آسان، نوسانات احتمالاً بالا باقی می‌ماند و از بهبود پایدار دارایی‌های پرخطر جلوگیری می‌کند. این بدان معناست که S&P 500 و بیت کوین هنوز از بازار خارج نشده اند.


پیش از اعلام بانک مرکزی، قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو نشان دهنده نرخ پایانی حدود 4.5 درصدی در سه ماهه دوم سال آینده بود، اما انتظارات بازار به سرعت بالاتر رفت تا با برآوردهای تهاجمی تر فدرال رزرو منعکس شده در نمودار نقطه ای به روز شده مطابقت داشته باشد. 4.6 درصد به عنوان مقصد نهایی برای هزینه های استقراض در سال 2023 در حالی که به طور همزمان کاهش زودهنگام را رد می کند.


ارزیابی مجدد چشم انداز سیاست پولی باعث شد بازدهی خزانه داری ایالات متحده در سراسر منحنی بالاتر برود، به طوری که اسکناس 2 ساله برای اولین بار از سال 2007 از آستانه 4.07 درصد بالاتر رفت. حرکت اوراق قرضه دلار آمریکا را تقویت کرد و شاخص DXY را به بهترین سطوح خود رساند. در بیش از دو دهه از سوی دیگر، فلزات گرانبهای حساس به نرخ بهره واکنش منفی نشان دادند و طلا را به کاهش سود بیشتر جلسه سوق داد.


در همین حال، دارایی‌های ریسک چرخشی شدید به سمت نزول کردند و S&P 500 و Nasdaq 100 بیش از 0.5 درصد سقوط کردند. بیت کوین نیز کاهش یافت تا یکنواخت معامله شود و پیشرفت 3 درصدی را از بین برد، زیرا معامله گران عجله داشتند تا موقعیت های سوداگرانه را کاهش دهند که ممکن است در محیط‌های سازگار کمتر آسیب ببینند.


فدرال رزرو پس از دو روز رایزنی شدید، بعد از ظهر امروز نشست سپتامبر خود را به پایان رساند. FOMC یک گام تهاجمی دیگر در مبارزه برای بازگرداندن ثبات قیمت برداشت و تصمیم گرفت نرخ معیار خود را به میزان سه چهارم درصد به 3.00-3.25 درصد افزایش دهد، که مطابق با انتظارات اجماع نیز بود. این تصمیم، که نرخ وجوه فدرال را به خوبی از «سطح خنثی» عبور می‌کند و به قلمروی محدودکننده می‌برد، با رأی اتفاق آرا به دست آمد.


در حالی که CPI سالانه از 8.5 درصد در ژوئیه به 8.3 درصد در آگوست کاهش یافت، بیش از 4 برابر بالاتر از هدف بلندمدت 2 درصدی فدرال رزرو باقی ماند. علاوه بر این، گیج اصلی بیش از حد انتظار پیشرفت کرد و در بحبوحه افزایش هزینه‌های اجاره، به 6.3% رسید از 5.9% قبل، که نشانه‌ای از این است که چشم‌انداز قیمت بسیار نامشخص و متمایل به صعودی است.


این بیانیه پیام بدی را در مورد فعالیت های اقتصادی ارائه کرد و اشاره کرد که شاخص های هزینه و تولید رشد متوسطی را نشان می دهد.


در مورد بازار کار، این سند تاکید می کند که بیکاری همچنان پایین است، و اذعان می‌کند که افزایش شغل همچنان قوی است و به چشم انداز رای اعتماد می‌دهد.


بانک مرکزی بار دیگر تاکید کرد که تورم بالا است و منعکس کننده عدم تعادل عرضه و تقاضا در ارتباط با بحران بهداشتی ویروس کرونا، افزایش هزینه های مواد غذایی و انرژی و فشارهای بیشتر قیمت ها است. علاوه بر این، این بانک گفت که همچنان به ریسک های تورمی توجه دارد.


در مورد سیاست پولی، FOMC همان دستورالعمل‌های پیشین را حفظ کرد که نشان می‌دهد افزایش مستمر در محدوده هدف مناسب خواهد بود، سیاست‌گذاران سیگنالی که هنوز با افزایش‌های تهاجمی انجام نشده‌اند.


تغییرات معنی داری در خلاصه پیش بینی های اقتصادی سپتامبر (SEP) در مقایسه با مطالب ارائه شده در ژوئن وجود دارد. علاوه بر این، افق پیش‌بینی شامل برآوردهای سال 2025 شد. جزئیات اصلی در زیر برجسته شده است.


FED DOT PLOT


طرح به اصطلاح نقطه‌ای فدرال رزرو، که مسیر نرخ‌های بهره را نشان می‌دهد، نشان‌دهنده مسیری جنگ‌طلب‌تر از آن چیزی است که چند ماه پیش تصور می‌شد.


بر اساس نمودار به روز شده، مقامات انتظار دارند که هزینه های استقراض را تا ماه دسامبر به 4.4 درصد افزایش دهند، که حاکی از حدود 120 واحد کاهش بیشتر تا پایان سال است. این نشان دهنده بازنگری 100 bp نسبت به مطالب ارسال شده در ژوئن است. سپس شرکت کنندگان شاهد افزایش نرخ وجوه فدرال به 4.6 درصد در سال 2023 هستند که 80 واحد پایه بالاتر از پیش بینی قبلی است. برای سال 2024، انتظار می‌رود که نرخ معیار در مقایسه با 3.4 درصد قبلی، 3.9 درصد باشد.
پایان مطلب
برچسب ها: بیت کوین
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی