تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 24
کد خبر: ۲۲۲۵۱

قیمت مسکن در محدوده بلوار کشاورز؛ ولیعصر تهران+ جدول

با وجود عقب نشینی قیمتی برخی از فروشندگان باز هم بازار خرید و فروش در شهریورماه پررونق نبود. بانک مرکزی متوسط قیمت هر متر خانه در مردادماه امسال در شهر تهران 42 میلیون و 700 هزارتومان اعلام کرده است.
قیمت مسکن در محدوده بلوار کشاورز؛ ولیعصر تهران+ جدول

به گزارش تلنگر؛ باتوجه به گزارش میدانی، فایل های فروش آپارتمان‌ها در بلوار کشاورز نشان از اختلاف قیمت قابل توجه میان آپارتمان‌ها از لحاظ سن بنا و موقعیت مکان دارند.


برخی از این آپارتمان‌ها نزدیک به میدان ولیعصرگران‌تر و آپارتمان های نزدیک به بیمارستان امام ارزان تر هستند. تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه به 30 میلیون تومان می رسد .


بررسی لیست خانه های فروشی در بلوار کشاورز نشان از تفاوت قابل توجه قیمت خانه های نوساز و قدیمی دارد، آپارتمان های نوساز با متراژ زیر 100 متر از نظر قیمت نزدیک به آپارتمان های کهنسال با متراژ بالای 150 متر مربع هستند .


آپارتمان های فروشی در این محدوده خبر از آن می‌دهد که نرخ پایه‌ای از متری 32 میلیون تومان آغاز و به متری 65 میلیون تومان در خانه های نوساز می رسد . به طور میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان فروشی در این منطقه نزدیک به متری 46 میلیون تومان است . همچنین تفاوت قابل توجه قیمت خانه های نوساز و قدیمی برای آپارتمان های نوساز با متراژ زیر 100 متر از نظر قیمت مانند آپارتمان های کهنسال با متراژ بالای 150 متر مربع هستند.


بیشتر آپارتمان های قدیمی بزرگ متراژو بدون پارکینگ هستند اما آپارتمان هایی زیر 10 سال در این محدود قدمت دارند هم دارای پارکینگ و هم آسانسور هستند .


به طور مثال یک آپارتمان 85 متری با قدمت 17 سال که درطبقه زیرهمکف است و 60 متر خیاط اختصاصی دارد به قیمت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمانی 112 متری با آنساور و پارکینگ که سن بنای آن 9 سال است 6 میلیاد تومان برای فروش پیشنهاد شده است خانه ای نوساز 95 متری نیز در این بلوار 6 میلیارد تومان برای فروش قیمت گذاری شده است .


با وجود عقب نشینی قیمتی برخی از فروشندگان باز هم بازار خرید و فروش در شهریورماه پر رونق نبود . فعالان بازار مسکن در محدوده مرکزی شهر می گویند ، انتظار فایل های اجاره در بلوارکشاورز برای یافتن مشتری کوتاه اما زمان انتظار برای فروش آپارتمان های این محدوده حتی آپارتمان های خوش قیمت طولانی است . به گفته آنها خریداران همچنان در حالت انتظار هستند .کنش‌گران بازار مسکن می‌خواهند ببینند شرایط بازارهای موازی به چه صورتی پیش می‌رود و به تبع آن بخش مسکن هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.


هرچند که خوش بینی برای کاهش قیمت ها در بازار وجود ندارد در مقابل فعالان بازار معتقدند چه توافق بشود و چه نشود جهش قیمت مسکن را حداقل تا یکسال آینده شاهد نخواهیم بود. اما متناسب با شرایط موجود و تورم طبیعی است که شاهد یک افزایش قیمتی هم در مسکن مانند هر کالای دیگر باشیم .به گفته آنها در بحث مسکن همیشه هر 5 یا 10 سال یکبار شاهد افزایش قیمت هستیم که ربطی به موضوع تحریم و روند مذاکرات ندارد. این نگاه در حالی بیان می شود که در سال های اخیر دوره جهش کوتاه تر شده است.توصیه فعالان بازار مسکن به خریداران واقعی این است که انتظار جایز نیست ،مثلا افراد می خواهند خانه بخرند می گویند صبر کنیم تا نتیجه مذاکرات مشخص شد این طرز تفکر کاملا اشتباه است و حتی منجر به ضرر هم می شود.


براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی متوسط قیمت هر متر خانه در مردادماه امسال در شهر تهران 42 میلیون و 700 هزارتومان در هر متر مربع بود که در مقایسه با ماه گذشته 2.5 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 38 درصد افزایش نشان می‌دهد. اما بازار مسکن در سال جاری پس از رونق نسبی در ماه‌های اردیبهشت و خرداد، از ابتدای تیرماه به تدریج با افت معاملات مواجه شد.


مرداد امسال 7 هزار 825 فقره خرید و فروش مسکن در تهران انجام شد؛ در حالی که خردادماه معاملات 13 هزار و 874 فقره بود که نشان می‌دهد خرید و فروش ملک در تهران تقریبا نصف شده است. بر این اساس سرعت رشد ماهیانه قیمت نیز در مقایسه با دو ماه قبل تقریبا به یک چهارم رسیده است.پایان مطلب


برچسب ها: مسکن بازار مسکن
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی