تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 24
کد خبر: ۲۲۲۵۲

دستگیری یک گروه در کردستان

فرمانده انتظامی کردستان گفت: اعضای یک تیم خرابکاری که قصد اغتشاش و کشته‌سازی در جریان اعتراضات اخیر در کردستان داشتند دستگیر شدند.
دستگیری یک گروه در کردستان

به گزارش تلنگر؛ سردار علی آزادی عصر امروز از دستگیری یک گروه کوچک از سو استفاده گران از فضای اعتراضات مردمی در سنندج خبر داد و گفت: یک تیم خرابکاری در قروه دستگیر شدند که قصد داشتند در جریان اعتراضات اخیر کشته‌سازی کنند.


فرمانده انتظامی کردستان نیز اظهار داشت: در راستای این ماموریت برای پیشگیری از وارد شدن آسیب به اموال عمومی با همکاری سایر بخش‌های مرتبط، 44 بطری مواد آتش‌زا یا کوکتل مولوتف و 5 کپسول گاز مشتعل کننده برای آتش‌زدن سریع اموال و اماکن عمومی و خصوصی و حمله به نیروهای نظامی و انتظامی از این تیم در قروه کشف و ضبط شد.


به گفته فرمانده نیروی انتظامی، یک دستگاه خودرو حامل گالن‌های بنزین رها شده و سایر تجهیزات که برای اغتشاشات و آسیب به اموال عمومی استفاده می‌شد، در سطح استان از این افراد کشف شد.


سردار آزادی اضافه کرد: این افراد با تصویربرداری از اقدامات خرابکارانه خود و با ذکر مکان و زمان انجام آن، در فضای مجازی اقدام به ارسال آن برای سر شبکه‌های خود و رسانه‌های معاند می‌کردند، که به دام پلیس افتادند.


وی همچنین به کشف 5 قبضه سلاح جنگی و کلت کمری در سقز اشاره و عنوان کرد: ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته‌سازی داشت که با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، هدف آنان ناکام ماند.


وی در ادامه سخنانش افزود: دشمن همواره به دنبال بهانه است تا آن را دستاویزی برای ضربه زدن به امنیت استان و کشورمان کند و این بار نیز مرگ مهسا امینی را بهانه کرده‌اند هر چند ما خود متاسف و متاثر از مرگ این دختر کردستان هستیم.


سردار آزادی یادآوری کرد: دشمن به دنبال پروژه کشته‌سازی است تا آن را به گردن نیروهای مسلح و امنیتی بیندازد و مصداق آن قتل فواد قدیمی در دیواندره است که او را جلو محل کارش کشته‌اند.


وی ادامه داد: در جریان اعتراضات اخیر کردستان هم پلیس با معترضین مدارا کرده وتلاش این بوده با خواهش و توصیه از تجمعات غیر قانونی جلوگیری کنیم.


به گفته وی، در جریان این چند روز اعتراضات به مرگ مهسا امینی پنج برابر معترضین از نیروهای انتظامی زخمی شده‌اند.پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی