تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 24
کد خبر: ۲۲۲۵۵

شاخص کل بورس امروز شناور روی موج منفی

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افت 27 هزار واحد با 1 میلیون و 328 هزار واحد به کار خود پایان داد.
شاخص کل بورس امروز شناور روی موج منفی

به گزارش تلنگر؛ شاخص کل بورس امروز در معاملات شنبه 2 مهر ماه، با افت 27 هزار و 57 واحدی همراه بود و با رقم یک میلیون و 328 هزار واحد کار خود پایان داد.


شاخص بازار اول بورس، ٢٣‌ هزار و ٦٥٧ واحد و شاخص بازار دوم، ٤٢‌ هزار و ٩١٢ واحد کاهش را ثبت کرد.


امروز در معاملات بورس تهران، بیش از پنج میلیارد و ٣٨٥ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ٣٠ هزار و ٣٢٢ میلیارد ریال معامله شد.


همچنین بیمه اتکایی امین (اتکای) با ٣١ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ٢٦ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ١٧ واحد و لیزینگ کارآفرین (ولکار) با ١٤ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.


در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ٩٥٢ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با یک هزار و ٦٣٧ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ٥٤٩ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ٢٧٦ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ٢٣٧ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ٢١٢ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.


با این حال امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و بانک ملت (وبملت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.


گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ١١٧ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ١٧٩ میلیارد ریال دادوستد شد.


شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ٢٤٩ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ١٤٦ واحد رسید.


در این بازار بیش از سه میلیارد و ٦٧٥ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ١٦٦ هزار و ٧١٤ نوبت بود.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی