تاریخ انتشار: ۱۶:۵۷ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 24
کد خبر: ۲۲۲۵۶

چرا اینترنت ماهوراه‌ای نیاز به مجوز ندارد؟

با وجود قطعی اینترنت ایران برای پیام رسان‌های بین‌المللی و سایت‌های خارجی ایلان ماسک اعلام کرد اینترنت ماهواره‌ای برای تمامی کشورها قابل استفاده است. ‎‌
چرا اینترنت ماهوراه‌ای نیاز به مجوز ندارد؟

به گزارش تلنگر؛ بعد از انتشار خبر تایید احتمال اعمال محدودیت‌های اینترنت از سوی وزیر ارتباطات روابط عمومی این وزارت‌خانه اعلام کرد ظهر امروز برخی خبرگزاری‌ها نقل قول اشتباهی از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت منتشر کردند که پس از پیگیری‌های مرکز روابط عمومی این نقل قول اشتباه اصلاح شد.


یک کارشناس فناوری اطلاعات از وجود اختلالات مبهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد. این کارشناس معتقد به هک شدن اینترنت کاربران است. این کارشناس همچنین از عدم توانایی فنی پیام رسان‌های داخلی در برابر حجم بالای استفاده کنندگان هشدارهایی را اعلام کرده بود.


عیسی زارع‌ پور، وزیر ارتباطات نیز به تازگی گفته‌ بود که بر اساس ضوابط «شورای عالی فضای مجازی ایران»، استارلینک نمی‌تواند بدون مجوز کارش را در ایران آغاز کند و این موضوع از سوی ایران به اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) اعلام شده‌ است.


زارع‌پور ظهر روز چهارشنبه (۳۰ شهریور) ضمن اشاره به اینکه «کسی به دنبال قطع اینترنت نیست»، گفته‌ بود ارائه اینترنت ماهواره‌ای نیاز به دریافت مجوز از ایران دارد و از طرف دیگر به دلیل ناقص بودن پوشش استارلینک، بعید می‌داند اینترنت ماهواره‌ای این شرکت به این زودی‌ها بتواند در ایران سرویس دهد.شاید برایتان جالب باشد:

  فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ کی تمام می‌شود؟  


این در حالی است که در پروژه استارلینک، هزاران ماهواره کوچک در مدارهای پایینی زمین قرار می‌گیرند و سیگنال‌های اینترنت پرسرعت را به سمت زمین مخابره خواهند کرد. انتقال دیتا با سرعتی نزدیک به سرعت نور انجام خواهد شد. براساس آنچه ایلان ماسک اعلام کرده‌ است نیز در حال حاضر اینترنت استارلینک در هر نقطه از زمین قابل دسترسی است.


همچنین، طبق گزارش‌ها شرکت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک جهت فعالسازی این پروژه در ایران دکل‌هایی با بُرد ۸۰۰ کیلومتر را در ترکیه مستقر کرده است. پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی