تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 26
کد خبر: ۲۲۲۶۹

کلاهبرداری میلیاردی با جا زدن خود به جای مجری رادیو

با افزایش تعداد شکایات مبنی بر کلاهبرداری تلفنی توسط مجری تقلبی رادیو، پلیس فتا با ورود و تحقیق متهمان را در شهر خدابنده دستگیر کرد.
کلاهبرداری میلیاردی با جا زدن خود به جای مجری رادیو

به گزارش تلنگر؛ به گفته سردار  محمد طراقیه  فرمانده انتظامی استان زنجان شگرد این کلاهبرداران پس از آنکه خود را مجری برنامه رادیویی جا می‌زدند به فرد اعلام می‌کردند که برنده جایزه شده و با گول زدن آن‌ها را پای دستگاه خود پرداز می‌کشادند.


بنا بر اظهارات شاکیان پرونده، فردی خود را از مجریان رادیو جوان معرفی و طی تماس تلفنی عنوان داشته که آن‌ها برنده مبلغی وجه نقد در مسابقه رادیویی شده و سپس با ترفند‌های خاص و چرب زبانی افراد را برای دریافت جایزه به دستگاه عابر بانک هدایت و با شگردی فریبکارانه حساب بانکی آن‌ها را خالی می‌کرد.


فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و متهم را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیرکردند.


شاید برایتان جذاب باشد:

 کلاهبرداری میلیاردی از دختران ساده+ عکس 

کلاهبرداری ۳ میلیاردی از کاربران مجازی 


سردار طراقیه با اشاره به اینکه ۷ همدست دیگر متهم که خود را مجری رادیو جوان معرفی کرده بود نیز در این خصوص شناسایی و دستگیر شدند، گفت: متهمان در بازجویی اولیه به ۲۵ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.


وی با اشاره به اینکه افراد کلاهبردار پس از تشکیل پرونده اولیه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، به عموم شهروندان خاطر نشان کرد همواره توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه، آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ به پلیس فتا اطلاع دهند


 پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی