تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 26
کد خبر: ۲۲۲۷۱

دوشنبه ۴ مهر روز سرباز

چگونگی سربازی پسران در ایران را می‌توان بسیار مورد بحث قرار داد و انتقادهایی به برخی از روندهای آن از جمله به کارگیری تعداد قابل توجهی از سربازها در نهادهای غیرنظامی در مشاغل خدماتی وارد کرد.
دوشنبه ۴ مهر روز سرباز

به گزارش تلنگر؛ امروز 4 مهر 1401 در تقویم ما روز سرباز، جوانانی که با جانشان از وطن دفاع می‌کنند، نام گذاری شده است. اجرای بخش عظیمی از وظایف نیروهای مسلح بر دوش این قشر از جوانان کشور است.


۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.


جوانان برومند سرباز، این ایثارگران مدافع حریم امنیت کشور در هشت سال دفاع مقدس با حضور فعال و چشمگیر خود در کسوت مقدس سربازی آمادگی خود را برای دفاع از کیان اسلام عزیز و میهن اسلامی به منصه ظهور رسانده و با تقدیم هزاران شهید و جانباز، امنیت و آرامش را برای ملت شریف و فداکار ایران به ارمغان آورده‌اند.


البته چگونگی سربازی در ایران را می‌توان مورد بحث قرار داد و انتقادهایی به برخی از روندهای آن از جمله به کارگیری تعداد قابل توجهی از سربازها در نهادهای غیرنظامی در مشاغل خدماتی وارد کرد. اما اینکه بگوییم اساساً سربازی در ایران برچیده شود، نادیده گرفتن شرایط خاص ایران است که مخاطرات جبران‌ناپذیری را برای کشور به بار خواهد آورد .


روز سرباز در تقویم شمسی برابر است با:


دوشنبه روز ۴ مهر سال ۱۴۰۱


روز سرباز در تقویم قمری برابر است با:


۲۹ ماه صفر سال ۱۴۴۴


روز سرباز در تقویم میلادی برابر است با:


۲۶ سپتامبر سال ۲۰۲۲
پایان مطلب
برچسب ها: سرباز جنگ تحمیلی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی