تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 27
کد خبر: ۲۲۲۷۴

نفت خام ایران راهی ونزوئلا شد

صادرات نفت خام توسط ایران به شمال آمریکای جنوبی، ونزوئلا امسال با افزایش همراه بود. اکنون نیز دو کشتی که بیش از 3 میلیون بشکه نفت را درخود جای داده‌اند راهی کشور ونزوئلا شدند.
نفت خام ایران راهی ونزوئلا شد

گزارش تلنگر؛ نفتکش‌های حامل 1.22 میلیون بشکه نفت خام و 2 میلیون بشکه میعانات گازی ایران قرار است در روزهای آینده در پایانه «خوزه» ونزوئلا محموله های خود را تخلیه کنند. نفت خام ایران همچنین در این کشور آمریکای جنوبی برای تولید سوخت پالایش می شود.


ونزوئلا برای تامین بخش زیادی از رقیق کننده‌های مورد نیاز خود به منظور تبدیل نفت سنگین این کشور به درجات نفتی قابل صادرات، به ایران متکی است.


بر اساس اسناد شرکت ملی نفت ونزوئلا، یکی از نفتکش‌هایی که در ماه جاری میلادی وارد آب های ونزوئلا شد، نفتکش بسیار غول پیکر(VLCC) «هیوج» با پرچم ایران بود که تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) قرار دارد.


ایران امسال صادرات به ونزوئلا که شامل میعانات گازی پارس جنوبی می شود را افزایش داده است و بیشتر از ناوگان نفتکش های خود برای این کار استفاده می کند. ونزوئلا تحت تحریم های آمریکا قرار دارد.


هر دو محموله توسط شرکت بازرگانی نفت ایران تامین شده است. این شرکت ایرانی به همراه سایر شرکت های دولتی اوایل امسال یک قرارداد 110 میلیون یورویی با شرکت ملی نفت ونزوئلا به منظور دوباره سرپا کردن یک پالایشگاه در ونزوئلا و تامین نفت این شرکت امضا کردند.


اواخر تیر ماه خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که بر اساس قراردادی میان ایران و ونزوئلا، ماهانه 4 میلیون بشکه نفت خام سنگین ایران به این کشور ارسال شود.


طبق اسناد کشتیرانی شرکت ملی نفت ونزوئلا، کاراکاس در بازه جولای و آگوست حدود 4.8 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی ایران را وارد کرده است.


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی