تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 28
کد خبر: ۲۲۲۸۲

فراز و نشیب قیمت کالای اساسی

فراز و نشیب قیمت کالای اساسی رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت روغن ۵ کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که ۴۰۰ هزار تن بود الان ۲۹۵ هزار تومان شده است.
فراز و نشیب قیمت کالای اساسی

به گزارش تلنگر؛ محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی از کاهش 10 درصدی قیمت روغن در مهرماه توسط انجمن صنایع که که قیمت را پایین تر از نرخ مصوب، عرضه می‌کند. این کاهش قیمت برای روغن‌های صنف و صنعت،۱۵ درصد است.


وی افزود: این اقدام در جهت تحریک تقاضا برای فروش محصولات خودشان است که به فروش برسد.


وی در خصوص عرضه شکر نیز اعلام داشت: قیمت شکر در کارخانه طبق مصوب۱۸ هزار تومان است و قیمت فله شکر حدود ۲۰ هزار تومان است .


معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی افزود: اگر شکر بسته بندی شود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان برای فرآیند بسته بندی که دارد قیمت آن افزایش می یابد.


وی تاکید کرد: همه طبق قانون موظفند که قیمت مصرف کننده درج کنند.


رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی هم گفت : قیمت روغن ۵ کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که ۴۰۰ هزار تن بود الان ۲۹۵ هزار تومان شده است و روغن مایع ۹۰۰ گرمی که ۶۸ هزار تومان بوده الان ۵۵ هزار تومان شده است.


رضا کنگری در خصوص قیمت برنج گفت: برنج ایرانی حدودا ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است و بار قدیم گران‌تر بوده و الان بار جدید حدودا ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان شده است.


کنگری افزود: برنج ایرانی اعلا از ۹۰ هزار تومان تا ۱۱۵ تومان در بازار هست.پایان مطلب


برچسب ها: کالای اساسی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی