تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 29
کد خبر: ۲۲۲۹۵

توضیح ابراهیم رئیسی در مصاحبه تلویزیونی درباره قصور احتمالی

حضور ابراهیم رئیسی در برنامه زنده تلوزیونی که شب گذشته از شبکه یک سیما پخش شد گفت: نظر من این است که ما نسبت به روش اجرای قانون یا نحوه اجرای یک تصمیم، نگاه‌ها و نظرات و دیدگاه‌های مختلف را بشنویم که هیچگونه اشکالی هم ندارد و نباید از آن وحشت داشت.
توضیح ابراهیم رئیسی در مصاحبه تلویزیونی درباره قصور احتمالی

به گزارش تلنگر؛ ابراهیم رئیسی، شب گذشته در گفت‌و‌گویی که به طور زنده و مستقیم در صدا و سیما پخش شد در راستای اعتراضات و حوادث تلخ اخیر و همچنین درباره موضوع اعلام سکته قلبی مرحومه مهسا امینی گفت: من هنگامی که در سمرقند بودم متوجه حادثه پیش آمده برای خانم امینی شدم.پس از آن به وزارت کشور دستور پیگیری موضوع را دادم با این حال وقتی به کشور یازگشتم خبر فوت ایشان را به من دادند. من با خانواده ایشان تماس گرفتم و ابزار همدردی کردم و گفتم این خبر نه برای من، که برای هر ایرانی متأثر کننده است و کسی نیست که متأثر نشود.


همچنین یادآور شد: در تماس تلفنی گفتم که اگر قصوری باشد حتماً پیگیری خواهد شد. خانواده مهسا امینی نیزاز این پیام که این تماس برای ما قوت قلب بود. همچنین در دولت و مجلس این موضوع پیگیری شد و پزشکی قانونی هم آن را پیگیری کرد. در این موضوع آنچه که وظیفه مدیریتی ما در دولت است این است که آن را پیگیری کنیم و من هم به عنوان یک مسئول قصدم در این قضیه شفافیت و اجرای عدالت است و منتظر هستیم که نظر قطعی از سوی پزشکی قانونی اعلام شود.


رئیس جمهوری تاکید کرد: برخی نهادها در زمینه علت فوت گزارش‌هایی داده‌اند اما گزارش نهایی از سوی پزشکی قانونی هنوز اعلام نشده است و حتماً در این زمینه قوه قضاییه باید نظر حقوقی بدهد اما ظرف چند روز آینده پزشکی قانونی نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.


رئیسی همچنین اظهار کرد: وقتی نسبت به روش اجرای قانون، پیشنهادات و انتقاداتی مطرح است؛ نظر من این است که ما نسبت به روش اجرای قانون یا نحوه اجرای یک تصمیم، نگاه‌ها و نظرات و دیدگاه‌های مختلف را بشنویم که هیچگونه اشکالی هم ندارد و نباید از آن وحشت داشت.پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی